12 stycznia w meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów Arena Gliwice gościć będzie dwóch ostatnich triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów. Obrońca trofeum – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie podejmować dwukrotnego zwycięzcę w elitarnych rozgrywkach – Cucine Lube Civitanova.

– Zależy nam, żeby to spotkanie mogło zobaczyć na żywo jak najwięcej fanów siatkówki – mówił podczas oficjalnej konferencji prasowej prezes ZAKSA S.A. – Sebastian Świderski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdominowała poprzednią edycję siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół z Kędzierzyna-Koźla do elitarnych rozgrywek przystępuje zatem w roli obrońców trofeum. ZAKSA już w fazie grupowej europejskich pucharów zmierzy się ze światową czołówką. W siatkarskiej „grupie śmierci” obok naszego zespołu znalazły się OK Merkur Maribor, Lokomotiw Nowosybirsk i Cucine Lube Civitanova. To właśnie reprezentujący włoską Serie A mistrz Italii będzie rywalem, z którym kędzierzynianie zmierzą się w Arenie Gliwice. Przed nami zatem starcie dwóch drużyn, które w ostatnich latach zdobywały puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów – biancorossi po to trofeum sięgali dwukrotnie, w latach 2002 i 2019, kędzierzynianie natomiast w 2021 roku (w 2020 roku ze względu na pandemie COVID-19 rozgrywki zostały wstrzymane bez wyłaniania zwycięzcy).

To nie pierwszy raz, kiedy Arena Gliwice będzie gościć siatkówkę na najwyższym poziomie. Przypomnijmy, że pierwszym meczem siatkarskim rozgrywanym w tym nowoczesnym obiekcie było właśnie spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (w 2019 roku), kiedy to nasz zespół podejmował… Cucine Lube Civitanova. Już za niespełna miesiąc Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cucine Lube Civitanova swoją grą ponownie przyciągną do Areny fanów siatkówki.

– Bardzo się cieszymy, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice ponownie możemy organizować to wielkie wydarzenie. Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy z miastem i przedstawicielami Areny Gliwice. Współpracy, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu, kiedy to ZAKSA jako pierwszy siatkarski zespół w Polsce i Europie stanęła przed okazją sprawdzenia się i przetestowania tego nowoczesnego obiektu. Teraz do Gliwic przyjeżdżamy w nieco innej sytuacji, przywozimy ze sobą najcenniejsze trofeum, jakie można zdobyć w klubowej siatkówce – Puchar Ligi Mistrzów. Występujemy tutaj w roli obrońcy tytułu i dla nas to wielkie wydarzenie, ale przede wszystkim też promocja polskiej siatkówki klubowej na arenie międzynarodowej. Już w styczniu czeka nas mecz na szczycie, walka o pozycję lidera w grupie C. Myślę, że okazja zobaczenia dwóch ekip, które w ostatnich latach wygrywały w zmaganiach Ligi Mistrzów, dla każdego fana siatkówki nie tylko w regionie ale i w Polsce, jest czymś wyjątkowym. Dla nas to również szansa na promocję kędzierzyńskiej siatkówki i zaprezentowanie się nie tylko w regionie ale również szerszej publiczności. Stąd chcąc dać szansę zobaczenia spotkania większej liczbie kibiców nasza wspólna decyzja o rozegraniu tego meczu właśnie w Gliwicach – przyznał prezes ZAKSA S.A. -Sebastian Świderski.

– Przed nami kolejne, sportowe emocje w Arenie Gliwice i świetna okazja, by potwierdzić, że ten obiekt świetnie nadaje się do organizacji rozgrywek najwyższej, światowej rangi. Współpraca z zespołem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od samego początku układa nam się doskonale i wiem, że podobnie będzie tym razem. To niezwykły prestiż gościć u siebie aktualnego zwycięzcę Ligi Mistrzów, dlatego cały zespół Areny już dzisiaj intensywnie pracuje, by organizacja styczniowego meczu przebiegła bez zarzutu. Liczymy, że trybuny wypełnią się kibicami, głodnymi prawdziwego sportowego spektaklu – ocenił Paweł Chomentowski, wiceprezes spółki Arena Operator, zarządzającej Areną Gliwice.

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn- Koźle z Cucine Lube Civitanova zaplanowano na 12.01.2022r. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00. W piątek 17.12.2021 rozpocznie się sprzedaż biletów na to spotkanie.