Od „Gladiatora” zaczął się występ Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Sztora, podczas którego usłyszeliśmy najbardziej znane suity w ramach Koncertu Muzyki Filmowej Hansa Zimmera. Czy warto było być na tym wydarzeniu w Arenie Gliwice? Ba! Jeszcze jak! Utwory, które pomogły zbudować tożsamość i legendy takich filmów jak „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, czy „Piraci z Karaibów” w szczególny sposób wybrzmiały tutaj na żywo.

Dla tysięcy gości, którzy odwiedzili Arenę Gliwice była to szczególna podróż do przeszłości. Sentymentalna, bo związana ze wspomnieniami, które łączą wrażenia jakie wywołały w nich produkcje kinowe zarówno w swojej warstwie obrazowej, jak i muzycznej.

Oczywiście u podstawy tych doświadczeń, leży geniusz i praca Hansa Zimmera. Bez wątpienia jednego z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Dodajmy, że występ wzbogacały fragmenty filmów na ekranie kinowym, dopełniając odbiór wizualny wydarzenia.

Wszystkim fanom muzyki filmowej przypominamy, że to nie koniec muzycznych emocji w tym roku, jakie zaplanowaliśmy w Arenie Gliwice. 23 czerwca kolejna porcja – tym razem związana z serią o najsłynniejszym agencie Jego Królewskiej Mości: Jamesie Bondzie. Mamy nadzieję, że ponownie będziemy mogli Was gościć. Szczegóły tego wydarzenia tutaj:

https://prezeroarenagliwice.pl/wydarzenia/bond-in-concert-the-best-james-bond-songs/