29 lutego, w sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: Teatr dla dzieci w Arenie Gliwice.

Lufcik na Korbkę przeniesie widzów małych i dużych do magicznego świata opowieści i bajek. Lufcik to kolektyw teatralny. Grają spektakle dla dzieci i nie tylko, bo dorośli również się dobrze na nich bawią.

Aktorzy potrafią opowiadać dzieciom niesamowite historie, aż te słuchają z zapartym tchem. Wplatają w nie piękne, klasyczne motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Zaczarowują publiczność sztuką opowieści. To, co tworzą, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między bajarzem, a słuchaczem.

Przedstawienia artystów Lufcika mają charakter edukacyjno-rozrywkowy. Artyści mają pewną misję. Dobierają tematy w ten sposób, by pomagać poznawać dzieciom historie związane z kulturą Górnego Śląska.

Malują słowami–w ciekawy i zabawny sposób przekazują wiedzę o regionie i wprowadzają śląskie słownictwo. Opowiadają o Śląsku po polsku.

Dlaczego po polsku? Śląska gwara to najbardziej staropolski z polskich dialektów. Jednak wiele dzieci w ogóle nie potrafi mówić po Śląsku–im młodsze pokolenie, tym mniejsza znajomość gŏdki.

Spektakle będą odbywać się raz w miesiącu, w niedziele od godziny 11.00 do 13.00. Bilety wstępu to 5 zł, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Harmonogram:

  • 29 lutego 2020 -Teatr dla dzieci „O Utopcu, który nie lubił śniegu”
  • 29 marca 2020 -Teatr dla dzieci „Przyjaciel Małego Księcia
  • 5 kwietnia 2020 -Teatr dla dzieci „Teo, śląski dinozaur”
  • 24 maja 2020 -Teatr dla dzieci „Kogo Strzygą Strzygi”

Teatr dla dzieci organizowany jest w ramach projektu Nasza Arena. Wydarzenia będące jego częścią są tworzone z myślą o mieszkańcach powiatu gliwickiego, jak i całego regionu Śląska. Są związane z potrzebą aktywności, realizowania swojego hobby i spędzania czasu w ciekawy sposób. Wydarzenia są dostępne w dobrej cenie, w duchu myśli: kultura dostępna dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych –jeśli są Państwo zainteresowani lub chcą spróbować czegoś nowego–serdecznie zapraszamy!