Świat z metalu w Arenie. Tysiące zobaczyli ich po raz ostatni.

Bez wątpienia 4 czerwca 2019 roku w Arenie Gliwice przejdzie do historii muzyki metalowej. Tysiące fanów pożegnało legendarną grupę Slayer, która zagrała ostatni koncert w naszym kraju.

Tysiące fanów z całej kraju i zagranicy, odwiedziło Arenę Gliwice aby w ten ostatni, ale za to najgłośniejszy sposób pożegnać trash metalową legendę. Dla wielu ten dzień był pierwszą i ostatnią szansą zobaczenia na żywo „ćwiartki” z tzw. „Wielkiej Czwórki”. Arena Główna była zapełniona niemal po brzegi a przez kilka godzin dominował na terenach przed Areną, na jej holach i pod sceną jeden słuszny kolor – i nie był to kolor zielony.

Koncert Slayera poprzedził support polskiej grupy Behemoth z Adamem Nergalem na czele. Było to także i święto lidera Behemotha, został zaproszony do wykonania wspólnego utworu z amerykańską legendą co tylko spotęgowało nie mające końca owacje.

tak o koncercie pisali min. Antyradio i Onet

 

Slayer, wraz z grupami MetallicaAnthrax i Megadeth zaliczany jest do tzw. „Wielkiej Czwórki” thrash metalu, wywierając wpływ i inspiracje dla przyszłych wykonawców nurtu, takich jak ChimairaMnemic czy Vader.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.