W kwietniu Integracyjny Klub Sportowy Jeźdźcy z siedzibą w Mikołowie powołał sekcję sportową rugby na wózkach w Gliwicach. Bazą treningową obecnych mistrzów Polski została Arena Gliwice – to ogromny krok dla rozwoju sportów dla osób z niepełnosprawnościami w Gliwicach.

Zawodnicy IKS będą trenowali na Arenie Głównej.

– Gliwickie miejsce sportu i rozrywki stwarza wygodne warunki do trenowania. – mówi Janusz Kozak, trener IKS Jeźdźcy – Oprócz boiska, na którym możemy ćwiczyć elementy taktyczne mamy również zaplecze sportowe: szatnię, magazynek, pokój trenerski. Kiedy stawką w sporcie jest zwycięstwo, droga jest jedna. To ciężka praca i poświęcenie. Jesteśmy przekonani, że na silnym fundamencie współpracy Areny Gliwice i klubu IKS Jeźdźcy możemy realizować nasze sportowe cele.

Rugby na wózkach w Arenie Gliwice

Po zeszłorocznym sukcesie klub przeszedł wielką zmianę. Oprócz pozyskania nowych zawodników pozyskał również zupełnie nowego partnera. Plany i rozwój klubu pozwoliły na stworzenie dwóch sekcji działających na terenie Mikołowa i Gliwic. Gliwicka sekcja sportowa rugby na wózkach to IKS Jeźdźcy Arena Gliwice, ale obie trenują właśnie przy ulicy Akademickiej.

IKS Jeźdźcy 

W sezonie 2022 IKS Jeźdźcy, broniąc mistrzostwa zgłosi do polskiej ligi rugby na wózkach dwa zespoły w rugby paraolimpijskim oraz w rugby’5, która ma szanse być w czołówce ligi piątek. Jak to się zaczęło? Jeźdźcy pojawili się na boisku po raz pierwszy w 2005 roku, a w 2012 przekształcili się w Integracyjny Klub Sportowy Jeźdźcy. Od początku założeniami treningów był rozwój indywidualny zawodnika poprzez sport, propagowanie aktywnego trybu życia i osiągniecie sukcesów sportowych. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju klubu i zawodników było powołanie sekcji rugby na wózkach dzieci, która gra i trenuje pod nazwą IKS JEŹDŹCY JUNIOR.

Co w tym sezonie? 

Drużyny już w przyszłym miesiącu rozpoczynają sezon ligowy, który jest podzielony na cztery turnieje, podczas których rozegrane zostaną mecze systemem „każdy z każdym”. Pierwszy turniej odbędzie się w Arenie Gliwice w dniach 7-8 maja, następnie rozgrywki rugby na wózkach przeniosą się do Łodzi (25-26 czerwiec), Torunia (17-18 wrzesień), by na koniec sezonu wrócić do Gliwic i rozegrać swoje ostatnie mecze ligowe (12-13 listopad). Jedno jest pewne – to zupełnie nowy rozdział w historii gliwickiego sportu, a my już nie możemy doczekać się wspólnego kibicowania. Bądźcie z nami!