CZY PIOTR POBIJE REKORD GUINNESSA?

Jeśli zawsze zastanawialiście się jak wyglądają próby bicia rekordu Guinnessa – datę 3 kwietnia koniecznie zapiszcie w swoich kalendarzach. Piotr Lerski, właściciel KS 3arte Arena Gliwice – świetny instruktor i prawdziwy człowiek renesansu podjął się niezwykłego wyzwania. Co nas czeka? Pot, olbrzymie emocje i… chest to ground burpees. Fitnessowym wyjadaczom włos staje dęba na dźwięk samej nazwy, a dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie poznali zabójczej mocy „krokodylków”– spieszymy z wyjaśnieniem.

SPRINT BURPEES

Na czym polega wyzwanie? Piotr zawalczy w kategorii Sprint Burpees, co oznacza, że musi wykonać 68 powtórzeń w ciągu 3 minut, by pobić obowiązujący rekord Kanadyjczyka. Burpeesy to układ kilku ruchów, które w połączeniu mogą być świetnym treningiem ogólnorozwojowym, choć dziś są nieco częściej wykorzystane jako element treningu interwałowego. – tłumaczy Piotr – Zaczynamy od przysiadu, przechodzimy do deski, by następnie wykonać pompkę i na koniec dynamicznie wyskakujemy w górę. Całość musi być bardzo płynna i wykonana poprawnie technicznie.

MOC KIBICOWANIA

Merytoryczną ocenę techniki Piotra pozostawimy zawodowym sędziom, którzy odwiedzą Arenę Gliwice już 3 kwietnia o 13:30, by zweryfikować czy Piotr naprawdę jest w stanie pobić rekord. Wyzwanie jest spore i już nie możemy się doczekać wspólnego kibicowania. Postępy w przygotowaniach Piotra możecie obserwować na mediach społecznościowych KS 3arte Arena Gliwice.

FACEBOOK

INSTAGRAM 

Miasto Gliwice zaprasza.