Poznaliśmy triumfatorów najbardziej prestiżowego plebiscytu w polskim MMA. Heraklesy 2019. Laureatów kapituła wybierała w następujących kategoriach: zawodnik roku, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, klub roku i gala roku. Pierwsze miejsce w tej ostatniej kategorii powędrowało do organizacji KSW  za galę KSW 52: The Race w Gliwicach!

 

Gala KSW 52 odbyła się 7 grudnia 2019 r. w Arenie Gliwice. Była to szósta i zarazem ostatnia gala KSW w 2019. Trzeba przyznać, że największa polska organizacja zakończyła rok z przytupem.

W walce wieczoru aktualny mistrz wagi średniej Scott Askham zmierzył się z legendą Federacji KSW, czyli Mamedem Khalidovem. W stawce nie było jednak pasa mistrzowskiego a ostatecznie na punkty wygrał Anglik.

Po raz pierwszy w historii polskiego MMA w klatce starli się dwaj medaliści olimpijscy. Ostatecznie Szymon Kołecki wyszedł zwycięsko z walki z Damianem Janikowskim kończąc pojedynek w drugiej rundzie.

W Gliwicach oglądaliśmy wreszcie prawdziwy festiwal szybkich zakończeń walk, którymi popisali się m.in. Shamil Musaev, Maciej Kazieczko czy Michał Włodarek.

Liczymy na kolejne emocje sportów walki w gliwickiej arenie. No i na podobną, świetną atmosferę na trybunach. To także Wasza nagroda!