Politechnika Śląska partnerem Areny Gliwice

Dzisiaj, w gliwickiej hali doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Areną Gliwice a Politechniką Śląską. Kooperacja pomiędzy tymi dwoma instytucjami trwa od samego początku. Obiekty, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie wspólnie zrealizowały już kilka przedsięwzięć.

Rektor Politechniki Śląskiej oraz Zarząd Areny Gliwice podpisali oficjalnie porozumienie w sprawie integracji środowiska akademickiego. Pierwszy wielki projekt już 10 kwietnia, podczas Festiwalu Piłki RęcznejNauka i biznes łączą siły!

 „Bardzo się cieszymy, że dojdzie do tej współpracy. Arena Gliwice – ten piękny obiekt jest tuż obok nas. Chcielibyśmy, aby nasze środowisko akademickie nie tylko korzystało z oferty rozrywkowej obiektu w czasie wolnym, ale również było wsparciem naukowo-badawczym.” – mówił podczas konferencji Rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

„To porozumienie to owoc długich rozmów i ustaleń. W jego zakres wchodzi nie tylko promocja wydarzeń, jakie odbywają się w Arenie Gliwice, ale również aktywizacja studentów, staże i stała współpraca. Przy takich wydarzeniach jakie odbywają się w Arenie i ilości potrzebnego sprzętu i nagłośnienia to na pewno duża dawka praktycznej wiedzy dla naszych elektroników i elektryków. W skład tego porozumienia wchodzi bardzo wiele zakresów” – dodał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, profesor Politechniki Śląskiej dr hab. Inż. Tomasz Trawiński.

Ogłoszenie współpracy z Politechniką Śląską ma na celu integrację środowiska akademickiego, w tym promocję wydarzeń naukowych, aktywizację studentów w czasie wolnym oraz wsparcie naukowo-badawcze, a także wzmocnienie współpracy w obszarze biznesu.

 

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.