Piłka w grze. Siatkarski debiut w Arenie Gliwice

Wtorkowy mecz był mieszanką emocji, świetnego dopingu i rzecz jasna – siatkówki na najwyższym światowym poziomie. Jedyne, co nie zadowoliło kibiców wczorajszego meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z włoską drużyną Cucine Lube Civitanova, to wynik meczu. ZAKSA przegrała z wicemistrzem Włoch 0:3.

W wyniku wtorkowego meczu włoska drużyna potwierdziła, że jest liderem grupy B, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Wielkie, sportowe widowisko zgromadziło w Arenie Gliwice niemal 9 tysięcy kibiców. Pomysł, aby spotkanie w ramach ligi Mistrzów CEV zorganizować w gliwickim obiekcie miał swoich zwolenników i przeciwników. Pojawiły się komentarze, że Arena nie ściągnie tylu kibiców ilu przyjechałoby do rodzinnego miasta ZAKSY. Tymczasem kibice dopisali, a frekwencja przerosła przewidywania. Dzięki tej lokalizacji, widowisko na żywo mogli oglądać wszyscy chętni. Również Ci, którzy mieli okazję zobaczyć obiekt po raz pierwszy.

Hala jest niesamowita i robi wrażenie. Kibicowanie wśród tylu ludzi to zupełnie inne emocje i odczucia. Mamy nadzieję, że takie widowiska będą częściej – mówił Patryk, gliwiczanin, który przyszedł na mecz z ojcem.

Gratulujemy organizacji. Świetny mecz, mimo, iż przegrany, ale i tak wrażenia są niesamowite. Dziękujemy  – mówili po meczu kibice.

To debiut obiektu w roli gospodarza rozgrywek na światowym poziomie. Wcześniej obiekt gościł Mistrzostwa Europy w Ju Jitsu, Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej oraz Strefę Kibica z największym ekranem w Polsce. W Arenie Gliwice na co dzień grają również dwa gliwickie kluby: GTK Gliwice oraz Piast Gliwice – Futsal. Za nami historyczny, pierwszy siatkarski mecz w Arenie Gliwice. Na pewno nie ostatni, bowiem w kalendarzu obiektu z pewnością nie zabraknie sportowych emocji. To właśnie one łączą Polaków we wspólnym kibicowaniu.

Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca
Fot. Jakub Gruca

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.