Nowa karta sportowej historii – za nami 46 Gala KSW!

 

Nowa karta sportowej historii zapisała się w Arenie Gliwice

Na to wydarzenie czekało setki tysięcy kibiców, którzy śledzą losy zawodników Federacji KSW. W sobotę mogliśmy zobaczyć największy rewanż w dziejach polskiego MMA. Wyprzedano wszystkie 15000 biletów, a  więc kilkanaście tysięcy osób zgromadziło się by wspólnie kibicować najlepszym zawodnikom podczas 46 Gali KSW. Ten weekend zdecydowanie należał do Gliwic.

 

To właśnie w Gliwicach, w jednym z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych spotkały się najbardziej znane nazwiska MMA. O tym, że 46 Gala KSW odbędzie się w Arenie Gliwice dowiedzieliśmy się na początku października z oficjalnych komunikatów medialnych. Informacja ta od razu wzbudziła potężne emocje. KSW już od 2008 roku pojawia się w naszym regionie i zawsze zapewnia kibicom karty walk przepełnione topowymi nazwiskami. Tym razem nie było inaczej, a widzowie mieli szansę zobaczyć pojedynki pełne rywalizacji i elektryzujących starć.

Pogłoski, że do walk dojdzie w Arenie Gliwice, słychać było już wcześniej. Nic dziwnego. Obiekt jest przygotowany nie tylko na wielkie sportowe wydarzenia, ale również na imprezy o charakterze rozrywkowym i rodzinnym, po wydarzenia muzyczne światowego formatu. Rozgłosu dodali też główni bohaterowie, czyli Mamed Khalidov i Tomasz Narkun. Natomiast kolejne nazwiska dodawane do karty walk jeszcze bardziej podsyciły atmosferę i rozpędziły medialną machinę.

1 grudnia Arenę Gliwice odwiedziło kilkanaście tysięcy kibiców. W walce wieczoru i jednocześnie podczas największego rewanżu w historii KSW, doszło do pojedynku pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem i prawdziwą legendą MMA, Mamedem Khalidovem. Ten pierwszy jednak okazał się górą i po raz kolejny pokonał legendarnego Mameda. To była ostatnia walka Khalidova. W Arenie Gliwice zakończył karierę i pożegnał się z kibicami.

Starciem mistrzowskim o pas wagi piórkowej i jednocześnie drugą walką wieczoru gali KSW 46 był pojedynek o wakujący pas pomiędzy niepokonanym mistrzem wagi lekkiej, Mateuszem Gamrotem i byłym mistrzem wagi piórkowej Kleberem Koike Erbstem. W tym starcu zwyciężył Gamrot, dorabiając się historycznego zwycięstwa i drugiego mistrzowskiego pasa KSW.

Oficjalne wyniki i więcej informacji na stronie www.kswmma.com

Wydarzenie to z pewnością było promocją dla miasta i samego obiektu. Obiekt jest przygotowany na to widowisko! Powstał po to, aby jednoczyć ludzi na wspólnych wydarzeniach i dostarczać im wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Właśnie o takie odczucia nam chodziło 🙂

 

 

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.