Miejsca na trybunach

Na Poziomie 1 Areny Głównej znajduje się 36 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich, a przy każdym z nich miejsce dla opiekuna-osoby towarzyszącej. Są one zlokalizowane na wysokości 16. rzędu, tuż przy womitoriach, w sektorach zapewniających bardzo dobrą widoczność oraz łatwy dostęp do głównych ciągów komunikacyjnych.

W bezpośrednim sąsiedztwie wejść na trybuny znajdują się toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.

Uwaga – w zależności od decyzji organizatora lub rodzaju wydarzenia liczba miejsc może ulec zmianie.

Zakup biletów

W zależności od rodzaju wydarzenia oraz systemu biletowego, każdy operator pośredniczący w sprzedaży biletów posiada osobne zasady rezerwacji lub sprzedaży miejsc dla osób z niepełnosprawnością.

Bilety dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim NIGDY nie są dostępne w otwartej sprzedaży. Każdorazowo prosimy kontaktować się bezpośrednio z serwisem prowadzącym sprzedaż biletów na dane wydarzenie. Link do strony dystrybutora znajduje się w opisie danego wydarzenia na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia ➔ Kalendarz Wydarzeń.

Miejsca parkingowe

Dojazd do parkingów PreZero Areny Gliwice jest możliwy od strony ulic Kujawskiej oraz Akademickiej. Obiekt dysponuje 25 dedykowanymi miejscami parkingowymi, które udostępniane są przed wydarzeniem. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych podczas wydarzeń w PreZero Arenie Gliwice są bezpłatne. Nie ma konieczności ich rezerwowania. Obsługa parkingowa umożliwia wjazd na podstawie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej umieszczonej za szybą pojazdu.

Wszelkich informacji na miejscu udzieli służba informacyjna rozmieszczona przy wjazdach na parkingi.

Służby informacyjne oraz wolontariusze

Służby informacyjne oraz wolontariusze rozmieszczeni są w głównych przejściach Areny Gliwice oraz poza obiektem, np. przy wjeździe na dany parking. Obie grupy posiadają oznaczenia tak, aby łatwo było rozpoznać ich z oddali (służby – czarny uniform z napisem “Służba informacyjna/Ochrona”, wolontariusze – błękitne kurtki / pomarańczowe koszulki oraz identyfikator z napisem „Wolontariusz”).

Kontakt