Mecz charytatywny gwiazd Handball Legends z Politechniką Śląską

Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk to czołowe nazwiska polskiego sportu, których przedstawiać nie trzeba. Już wkrótce będziemy mogli znów zobaczyć legendarnych szczypiornistów na boisku. I nie tylko, bo obok nich zobaczymy również pozostałych medalistów.

Tym razem zagrają w Arenie Gliwice i zmierzą się z przedstawicielami środowiska naukowego. Wszystko za sprawą meczu Handball Legends vs Politechnika Śląska, będącego jedną z atrakcji Festiwalu Piłki Ręcznej w Gliwicach. Na pytanie kto wygra, odpowiedź poznamy 10 kwietnia.

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Arenie Gliwice zaprezentowano sportowy projekt pod egidą Festiwalu Piłki Ręcznej z okazji meczu Polska-Niemcy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020. 10 kwietnia odbędzie się mecz Handball Legends vs Politechnika Śląska. Handball Legends to grupa szczypiornistów, której celem są działania charytatywne i propagowanie piłki ręcznej. Już w kwietniu zmierzą się z przedstawicielami Politechniki w charytatywnym spotkaniu. Część środków ze sprzedaży biletów zostanie bowiem przekazana na cele charytatywne.  Na spotkaniu obecni byli Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk, którzy wynieśli tę dyscyplinę na wyżyny oglądalności. Dzisiaj chcą przede wszystkim popularyzować piłkę ręczną, ale i pomagać.

To wspaniały sport. A jeśli przy okazji możemy się bawić i pomagać, to tym bardziej z radością gramy” – mówili zawodnicy.

Do pierwszego spotkania „legend” doszło przy okazji bydgoskiego meczu charytatywnego dla Tomasza Golloba. Celem była zbiórka funduszy na jego dalsze leczenie. Akcja odbiła się wielkim echem i zrobiła wiele szumu w środowisku sportowym. Potrzebujących jest jednak wiele, więc warto takie inicjatywy powtarzać.

Chcemy mieć wpływ na to co się dzieje. Piłka ręczna to nasze życie, jeśli możemy zrobić coś więcej, róbmy to” – dodał Grzegorz Tkaczyk.

Wiemy, że w składzie Handball Legends będą czołowi zawodnicy. Oprócz Szmala i Tkaczyka, zagrają również:  Damian Wleklak, Bartosz Jurecki, Bartłomiej Jaszka, Adam Weiner. To część ekipy, która w 2007 roku zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Świata i wciąż aktywnie gra. Szykuje się mocny team, złożony z najlepszych zawodników naszej kadry! Skład drużyny Politechniki Śląskiej jest owiany tajemnicą. Kto zmierzy się z legendami dowiemy się dopiero 10 kwietnia o godzinie 20:20, zaraz po meczu Polska-Niemcy. To będzie dzień pełen atrakcji, bo oprócz rywalizacji i zabawy, Arena Gliwice silnie stawia na akcent pomagania. Do wylicytowania zostanie przekazane najlepsze miejsce na hali, czyli kanapa przed samą linią boiska. Pieniądze z licytacji również zostaną przekazane potrzebującym. Cel nie jest jeszcze znany.

Mecz Polska – Niemcy w ramach Mistrzostw Europy 2020 10 kwietnia o godzinie 18:00. Bilety dostępne na portalu Eventim.pl oraz stacjonarnie w kasie Areny Gliwice (przy wejściu D) codziennie w godzinach 13.00 – 18.00 (płatność kartą i gotówką).

[materiał prasowy]

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.