Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym jesteśmy szczególnie wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Zespół Areny Gliwice zawsze chętnie angażuje się w lokalne akcje charytatywne, dlatego w tym roku to właśnie w gliwickim obiekcie odbędzie się finał Szlachetnej Paczki Zabrze.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest dotarcie do ludzi, które z niezależnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej potrzebują wsparcia, by ponownie stanąć na nogi. Choć Szlachetna Paczka działa przez cały rok, grudzień to czas szczególnie wytężonej pracy – to właśnie wtedy odbywa się Finał Szlachetnej Paczki, czyli tak zwany Weekend Cudów, podczas którego darczyńcy dostarczają do magazynów paczki przygotowane dla potrzebujących rodzin.

Za taki magazyn w dniach 11-13 grudnia posłuży Arena Gliwice. Paczki od ofiarodawców z dwóch okręgów – Szlachetna Paczka Gliwice i Szlachetna Paczka Zabrze – będą magazynowane w Holu A, a zespół Areny zadba o to, by weekend upłynął w ciepłej, świątecznej atmosferze.