Klub Sportowy 3 Arte Arena Gliwice zaprasza na pierwszą edycję zawodów Rock’n’rolLOVE  pod patronatem Federacji Tańca Sportowego.

Zawody są przeznaczone dla osób tańczących takie style, jak rock and roll, boogie woogielindy hop. Wydarzenie będzie miało charakter maratonu tanecznego, składającego się z dwóch części. 

Zawody, podczas których pary zawalczą o nagrodę specjalną, poprzedzi Walentynkowe Jump Session, czyli rywalizacja z elementami półakrobatycznymi 

Warsztaty Walentynkowe Jump Session (15.00-17.00) 

Mówią, że miłość dodaje skrzydeł! Z okazji walentynek zapraszamy Was na Jump Session Aerialsczyli naukę elementów półakrobatycznych w tańcu. Z nami na pewno będziecie mieli okazję wzlecieć w powietrze! Będziemy wykonywać podnoszenia i bezpiecznie lądować oraz łączyć aeriale z tańcem. Będziemy praktykować takie figury jak A-frameCrunch Toss czy Knickerbocker. 

Aeriale będziecie wykonywać pod czujnym okiem naszych instruktorów i sędziówJulki i Daniela 

Zawody Rock&RolLove (19:0022:00) 

Zawody będą miały charakter maratonu tanecznego. Wydarzenie będzie złożone z dwóch etapów rywalizacji. W pierwszej części uczestnicy będą konkurować ze sobą podczas trzech rund tańca. Każda runda będzie trwała 15 minut. Ostatni kwadrans rywalizacji to finał, do którego zakwalifikowane zostanie pięć najlepszych par. 

Drugi etap zawodów to rywalizacja o nagrodę specjalną. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję zatańczyć do niezapomnianej muzyki lat 50. i 60., a także utworów charakterystycznych dla innych tańców swingowych.  

Julia i Daniel Ledwoń  

Uczą i tańczą, ponieważ zakochali się w niepowtarzalnym klimacie rock’n’rolla! Przygodę z tym tańcem rozpoczęli 9 lat temu w grupie Rock Time Kalety.  

Na swoim koncie mają liczne sukcesy osiągnięte podczas turniejów i konkursów. Inspiracji szukają w innych stylach swingowych (boogie woogielindy hop), biorąc udział w warsztatach i imprezach w całej Polsce. Od 2016 roku rozwijają się jako instruktorzy, prowadząc zajęcia regularne. Mają doświadczenie w organizowaniu warsztatów, zawodów i pokazów tanecznych oraz spontanicznych potańcówek w plenerze.

INFORMACJE

13.02.2021

Regulamin zawodów i załącznik do regulaminu