Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” wyrusza w trasę 2022! Historia pierwszych lat polskiej niepodległości, na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, zawita do 40 miejscowości z całej Polski. W każdej z nich interaktywna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety będzie dostępna bezpłatnie przez trzy dni. 

Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym (popularnie zwanym tirem) zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czeka specjalny multimedialny kącik. Nasz Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w 2022 roku odwiedzi 40 miejscowości w całej Polsce – w Gliwicach znajdziecie nas na Placu Głównym Areny Gliwice. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Co zobaczycie? 

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zobaczycie w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzicie szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach, dzięki którym widz staje się jednym z bohaterów filmu! Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z foto-budką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).

Harmonogram:

Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Szczegóły i pełną trasę Wirtualnego Teatru Historii znajdziecie tutaj.

INFORMACJE

7-8.05.2022

Dzień 1: 12:00 – 18:00 Dzień 2: 10:00 – 18:00 Dzień 3: 10:00 – 16:00

plac główny (od strony wejścia A)

wstęp darmowy