Zapraszamy widzów małych i trochę starszych na bardzo, bardzo artystyczne spotkania.

Warsztaty artystyczne online? Tak, jak najbardziej (i najbezpieczniej)! Trzeba tylko pozwolić działać wyobraźni!

Przez cały grudzień zapraszamy na mini „kanał telewizyjny” na Facebooku Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę na spotkania z teatrem, tańcem, muzyką i cyrkiem.

Cyrk i jazz

Podczas pierwszej części zajęć wykonamy wspólnie zabawki zręcznościowe, które mogą nam posłużyć do nauki żonglerki.
Cyrk i ćwiczenia kuglarskie udowadniają, że zabawa to sztuka. Pedagogika cyrku jest innowacyjnym podejściem, które promuje działania twórcze i opiera się na zadaniach fizycznych i ruchowych.
Natomiast drugi warsztat polega na zaprezentowaniu i nauczeniu uczestników krótkiej choreografii, powtarzanej do wybranego utworu.

Dlaczego warto?

  1. Zabawy, ćwiczenia, czy zadania teatralne, ale także cyrkowe, taneczne i rytmiczne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje.
  2. Są jednym z efektywnych środków wychowania wszechstronnego, dają możliwość poczucia wspólnego działania w tych czasach dotkniętych izolacją.
  3. A w przypadku Baśniowej Szkoły Teatru za przeprowadzenie zajęć odpowiedzialny będzie zespół młodych oraz doświadczonych, charyzmatycznych i profesjonalnych instruktorów, animatorów i aktorów, który zdobył uznanie w naszym regionie i gwarantuje wysoką jakość i niepowtarzalną atmosferę.

Zaproś teatr do swojego domu!

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

INFORMACJE

30.12.2020

16.00

Wydarzenie online

Transmisja odbędzie się na Facebooku Areny Gliwice