Prezydent Miasta Gliwice zaprasza na obchody Światowego Dnia Turystyki 2019.

11 października (piątek) 16:00 – 21:00 WSTĘP WOLNY

PROGRAM WYDARZENIA:

godz. 16.00 PROGRAM DLA DZIECI

„Tropienie w świecie zwierząt” – KAMILA KIELAR
Specjalne podróżnicze spotkanie dla dzieci. Czy naprawdę kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo zaraz zmyka? Czy bardziej niebezpieczny jest wilk czy łoś? A może niedźwiedź? Niezwykłe przygody mogą się zacząć tuż za progiem domu…
Prowadzenie: Kamila Kielar.

godz. 17.00 – 21.00

„Cisza” – MATEUSZ WALIGÓRA
Pełna refleksji opowieść o samotnych wyprawach przez najbardziej niedostępne pustynie świata.

Spotkanie z Mateuszem Waligórą – podróżnikiem, fotografem, specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca ziemi. W 2018 roku jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. To laureat wielu nagród podróżniczych, stały współpracownik National Geographic.

„371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę” – MICHAŁ WOROCH
Pasjonująca historia podróży na podwójnych czterech kołach, w trakcie której Michał Woroch i Maciej Kamiński, dwaj przyjaciele poruszający się na wózkach inwalidzkich przejechali dwudziestoparoletnim land roverem z jednego końca świata na drugi i udowodnili, że samozaparcie oraz wizja celu do osiągnięcia niwelują przeszkody.

Spotkanie z Michałem Worochem – podróżnikiem, fotografem, grafikiem, laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Kolosy 2019 w Kategorii Wyczyn Roku, organizatorem międzynarodowych projektów podróżniczo-fotograficznych.

„Biało na czarnym” – KAMILA KIELAR
Niezwykła relacja z samotnej wyprawy kajakiem po Pacyfiku w poszukiwaniu tzw. niedźwiedzi duchów – najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie.
Spotkanie z Kamilą Kielar – podróżniczką, dziennikarką i fotografką, wyróżnioną wieloma nagrodami, w tym nagrodą National Geographic oraz prestiżową statuetką Kolosa 2018 w kategorii Podróż Roku.

Ponadto w programie:
♦ specjalna podróżnicza strefa dla dzieci: warsztaty modelarskie, wystawa książek, megapuzzle, gry i zabawy, opowiadanie bajek z różnych regionów świata,
♦ egzotyczna fotobudka,
♦ stoisko promocyjne Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Muzeum w Gliwicach.

WSTĘP WOLNY a dla wszystkich uczestników wydarzenia również bezpłatny parking

 

Organizatorami wydarzenia są:
Samorząd miasta Gliwice, Grupa Outdoor Sail+Travel, Arena Gliwice, Muzeum w Gliwicach, Biblioteka Miejska w Gliwicach

11.10. (piątek)

start godz. 16.00

wstęp bezpłatny