Mecz o Superpuchar Polski 2019 poprzedzi start dwudziestego, jubileuszowego sezonu zawodowej ligi męskiej – PlusLigi.

SPRAWDŹ NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA – INFORMACJE ORGANIZACYJNE – POBIERZ PLIK PDF

W Arenie Gliwice zmierzą się mistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Polski sezonu 2018/2019 – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nową siłą polskiej ligowej siatkówki – wicemistrzami Polski ONICO Warszawa. Fani po obu stronach siatki będą mogli zobaczyć nie tylko gwiazdy zagranicznej siatkówki, lecz także wielu biało-czerwonych mistrzów świata – Pawła Zatorskiego, Aleksandra Śliwkę, Bartosza Kwolka, Piotra Nowakowskiego czy Andrzeja Wronę.

Na Superpuchar Polski 2019 zapraszają Polska Liga Siatkówki oraz Gliwice, Miasto Gospodarz Superpucharu. Gliwice jako jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Górnego Śląska w ostatnich latach dynamicznie rozwija się i przyciąga rzesze nowych mieszkańców, ale także turystów, którzy mogą liczyć tu na emocje sportowe i kulturalne oraz kontakt z naturą. Liczne obiekty sportowe, tereny zielone, imprezy plenerowe, wystawy i spektakle teatralne oraz najbardziej znana gliwicka atrakcja – Palmiarnia – to główne, ale nie wszystkie atrakcje czekające na odwiedzających.

Zapraszamy do skorzystania z ekskluzywnych Lóż VIP – więcej…

Obie drużyny stoczyły ze sobą wspaniałe starcia w ostatnim finale PlusLigi, dlatego walka o pierwsze trofeum w nowym sezonie będzie z pewnością elektryzowała kibiców.

★ Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
To ośmiokrotny mistrz Polski. W ostatnich latach najsilniejsza polska drużyna klubowa – kędzierzynianie w czterech ostatnich sezonach zawsze walczyli w wielkim finale PlusLigi, trzykrotnie zdobywając złote medale mistrzostw Polski. Obok polskich mistrzów świata, o sile drużyny stanowią zagraniczne gwiazdy – Benjamin Toniutti, reprezentant Francji, wybrany na najlepszego siatkarza sezonu 2018/19 w prestiżowym Plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy” czy jeden z najlepszych przyjmujących w PlusLidze, Belg Sam Deroo. Klubem skutecznie zarządza legenda polskiej siatkówki – Sebastian Świderski. ZAKSA w kolejnych rozgrywkach z pewnością znowu będzie miała apetyt wygrywanie trofeów – w sezonie 2018/19 zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski – teraz może zacząć rozgrywki 2019/2020 od walki o Superpuchar, którego nie ma jeszcze w swojej klubowej kolekcji.

★ ONICO Warszawa
To zupełnie nowa jakość męskiej siatkówki w stolicy. Po raz pierwszy od 1996 roku klub z Warszawy miał szansę na walkę o mistrzostwo Polski. Ostatecznie ONICO uległo ZAKSIE, lecz z pewnością było największym pozytywnym zaskoczeniem minionego sezonu PlusLigi. Transfer Bartosza Kurka pokazał, że sponsor stołecznego klubu ma wielkie ambicje i mocarstwowe plany. Podobnie będzie w nowym sezonie, gdy ONICO będzie zaliczane do faworytów walki o medale w zawodowej lidze, po raz pierwszy w historii klubu będzie także walczyć w Lidze Mistrzów. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się klubów siatkarskich w naszym kraju, który na nowo buduje w Warszawie modę na ligową siatkówkę. Z drużyny odszedł wprawdzie mistrz świata Stephane Antiga, lecz z nieoficjalnych informacji wynika, że może go zastąpić także były selekcjoner biało-czerwonych – Andrea Anastasi. A to oznacza, że warszawianie z pewnością będą się bić o najwyższe cele.

☑ Bilety dla osób niepełnosprawnych – prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl
☑ Zamówienia grupowe (powyżej 10 osób) – prosimy o kontakt mailowy: zamowienia@ebilet.pl
☑ Dzieci do lat 3 – darmowy wstęp z miejscem na kolanach u rodzica/opiekuna

Trochę historii…

Walkę o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn pod auspicjami PLPS S.A. wznowiono w 2012 roku, panie walczyły o to trofeum po raz pierwszy w 2015 roku. W założeniu to stracie mistrzów Polski, ze zdobywcą Pucharu Polski, które zawsze otwiera nowy sezon. Pomysł rozgrywania meczów o to prestiżowe trofeum w siatkówce, w takiej formule, pochodzi z Włoch, gdzie wzorując się na rozgrywkach piłkarskich, w sezonie 1996/97 rozegrano po raz pierwszy spotkanie o Superpuchar Serie A1. W naszym kraju, w Szczecinie, w 1995 roku zagrano o Superpuchar PZPS, jednak on różnił się od tego, jak dzisiaj rozgrywamy Superpuchar. W finale Yawal AZS Częstochowa pokonał Morze ESPEBEBE Szczecin 3:0 (15:11, 15:5, 15:8). Pomysł ze wznowieniem rozgrywek o Superpuchar, wzorowanych na tych z Italii, zrealizowano w 2012 roku.

Triumfatorzy Superpucharu w piłce siatkowej mężczyzn: 
2012 – PGE Skra Bełchatów
2013 – Asseco Resovia Rzeszów
2014 – PGE Skra Bełchatów
2015 – Trefl Gdańsk
2017 – PGE Skra Bełchatów
2018 – PGE Skra Bełchatów

23.10. (środa)

godz. 17:30

Arena Główna

Bilety: od 19 zł