Śląski Bal Panamski

Śląski Bal Panamski to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przeniesiesz się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie  poprzez wspólną modlitwę oraz bezalkoholową zabawę.

2 kwietnia 2016 r., na ok. sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży miała miejsce pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM. Ok. 300 młodych ludzi spotkało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby wspólnie modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, a następnie świętować poprzez zabawę. Kilka miesięcy potem, a dokładnie 12 listopada odbyła się kolejna edycja tej imprezy – tym razem w Szybie Wilson w Katowicach. Celem tych wydarzeń było przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku. Oba wydarzenia odbiły się głośnym echem w całej Polsce.

Kontynuując to dzieło, młodzież diecezji gliwickiej organizuje kolejne takie wydarzenie – tym razem na jeszcze większą skalę. Przewidywana liczba uczestników to ok. pół tysiąca młodych, którzy 26 stycznia spotkają się na wspólnej modlitwie w kościele św. Michała Archanioła w Gliwicach, po której w radosnym korowodzie, ulicami Gliwic przejdą do Areny Gliwice, gdzie na godzinę 20:00 zaplanowane jest rozpoczęcie zabawy bezalkoholowej, która potrwa do białego rana. Imprezę poprowadzi znany katolicki wodzirej – Wodzirej Paweł Jagodziński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Gliwicki, Prezydent Miasta Gliwice, Ambasador Panamy w Polsce oraz Rektor Politechniki Śląskiej.

Najważniejsze info:

➡ Aby móc wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować na stronie: www.slaski-bal-panamski.pl

➡ Koszt udziału: 80 zł.

➡ Wpłat dokonujemy na konto:

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Gliwickiej
16 1240 1343 1111 0000 2337 5495
Dokonując wpłaty, w tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

➡ UWAGA: Przy poprzedniej edycji tej imprezy, miejsca rozeszły się w kilka dni, dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji na wydarzenie.

➡ Śląski Bal Panamski dedykowany jest w szczególności młodzieży, która ukończyła 16 rok życia i nie ma więcej niż 35 lat. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę na udział od rodziców (dostępna jest na stronie wydarzenia).

➡ Imprezę nakręcają Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Gliwickiej, Fundacja „Silesia Pro Europa” oraz Miasto Gliwice.

➡ Więcej informacji: www.slaski-bal-panamski.pl

Jeśli chcesz doświadczyć młodego Kościoła i przenieść się ze Śląska na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, nie może Cię zabraknąć!