Mistrzowie świata otworzą sezon 2019 w Arenie Gliwice

Arena Gliwice obiecała, że będzie działo się więcej. Więcej wydarzeń i więcej emocji. Tych sportowych na pewno nie zabraknie w tym roku. Po meczu kwalifikacyjnym Mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polska-Niemcy, który odbył się dwa tygodnie temu to nie koniec niespodzianek. W Arenie Głównej zobaczymy zmagania polskiej kadry w siatkówkę. I to na najwyższym poziomie!

Mecz, który 25 maja zostanie rozegrany w gliwickiej hali to oficjalne otwarcie sezonu 2019 reprezentacji Polski mężczyzn. Mistrzowie świata w Arenie Gliwice zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Dla gliwickiej hali, która z sukcesem zorganizowała Hit Siatkarskiej Ligii Mistrzów i spotkanie piłkarzy ręcznych to kolejne, sportowe wyzwanie w wymiarze międzynarodowym. Poprzednie frekwencje udowodniły, że obiekt idealnie nadaje się na spotkania najwyższej rangi.

– Jestem niezwykle rad, że największy i niezwykle nowoczesny gliwicki obiekt dołącza, jako ważny punkt do siatkarskiej mapy Polski. Pragnę podziękować Miastu Gliwice i Arenie Gliwice za umożliwienie imponującego otwarcia reprezentacyjnego sezonu z udziałem mistrzowskiego zespołu. Także serdecznie zapraszam do Gliwic najlepszych kibiców na świecie – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

Dla kibiców to możliwość zobaczenia na żywo najlepszych zawodników i niesamowitego widowiska. Nie raz udowodnili, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę. Sam obiekt pokazał, że jest przyjazny siatkówce. Zobaczyć na żywo takie osobistości świata siatkówki jak Kubiak, Nowakowski czy Zatorski i Śliwka to nie lada gratka dla kibiców.

Sprzedaż biletów na spotkanie Polska – Niemcy rozpocznie się 29 kwietnia o 12.00 poprzez portal www.ebilet.pl

Kategorie biletów:

 • Kat 1 – 99 zł
 • Kat 2 – 69 zł
 • Kat 3 – 49 zł
 • Kat 4 – 19 zł
 • Kategorie biletów VIP – 129 zł, 199 zł i 249 zł

Członkowie Klubu Kibica, użytkownicy sieci Plus i członkowie Klubu VITAY otrzymują 15% zniżki.

Gliwicki mecz Polska – Niemcy bezpośrednio poprzedza rozpoczęcie drugiej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, której inauguracja będzie mieć miejsce w Katowicach (31 maja-2 czerwca). Potem mistrzów świata czeka Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (9-11 sierpnia w Gdańsku), dalej CEV Mistrzostwa Europy (12-29 września, faza grupowa w Holandii) i wreszcie Puchar Świata w Japonii (1-15 października). Spotkanie w Gliwicach będzie więc sprawdzianem formy i kondycji podopiecznych Vitala Heynena, trenera reprezentacji Polski mężczyzn. A dla Areny to kolejne wspaniałe wydarzenie w kolekcji.

Informacje organizacyjne:

Wejścia:

 • A, B, C, D – wejścia dedykowane wskazane na biletach

Dostępne parkingi (płatność tylko gotówką)

 • Arena Gliwice (płatne 5 zł) – klik
 • pozostałe parkingi alternatywne – pobierz mapki w pdf
 • ceny: Samochody osobowe: 20 zł / Busy: 50 zł / Autokary: 100 zł
 • miejsca dla osób niepełnosprawnych: samochody osobowe ze stosownym oznaczeniem wjeżdżają nieodpłatnie.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linii autobusowa nr S11.

Linia zostanie uruchomiona w dniu meczu tj. 25 maja w godzinach 15:00 – 17:30 i 19:00 – 21:15 na dotychczasowej trasie przejazdu, tj. w relacji okrężnej: Gliwice Hala Sportowa – Gliwice Kujawska – Gliwice Wrocławska – Gliwice Plac Piastów – Gliwice Dworzec PKP – Gliwice Plac Piastów – Gliwice Strzody – Gliwice Łużycka – Gliwice Park Chrobrego – Ligota Zabrska Panewnicka – Gliwice Hala Sportowa (uwaga: zamiast przystanku „Gliwice Dworcowa” obsługiwane będzie stanowisko nr 3 przystanku „Gliwice Plac Piastów”).

Linia kursować będzie :

 • co 12 minut w godzinach: 15:00 – 17:30,
 • co 20 minut w godzinach: 19:00 – 20:00,
 • co 10 minut w godzinach: 20:00 – 21:30.

25.05.19

otwarcie bram: 16.00 / rozpoczęcie: 17:00

Arena Główna

Bilety: 99 zł, 69 zł, 49 zł i 19 zł

szatnia: 5 zł / depozyt: 20 zł (przy wejściu B)