Już 10 kwietnia reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmierzy się z reprezentacją Niemiec w kwalifikacjach Mistrzostw Europy 2020.

Dla szczypiornistów będzie to debiut na tym obiekcie. Stawka jest wysoka. Awans na ME 2020 jest możliwy dla dwóch zespołów z każdej grupy i czterech najlepszych reprezentacji z trzeciego miejsca. Piłka Ręczna to sport, który przyciąga coraz większe grono kibiców. Dla nich miejsca na pewno nie zabraknie. 13 tysięcy, bo tyle może pomieścić gliwicka hala, to byłby rekord w spotkaniach eliminacyjnych kadry piłkarzy ręcznych.

Cieszymy się jako środowisko, jako trenerzy i zawodnicy kadry narodowej, na mecz w tej pięknej, nowoczesnej hali. Dzisiaj miałem okazję zobaczyć Arenę Gliwice po raz pierwszy na żywo i obiekt zrobił na mnie imponujące wrażenie. Mecz Polska – Niemcy to z pewnością duże wyzwanie organizacyjnie, ale jestem pewien, że wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie – podkreślił Piotr Przybecki.

Przed nami prawdziwe sportowe święto. W dniu meczu, już od godzin popołudniowych planujemy w Arenie Gliwice szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, a początek kulminacyjnego wydarzenia tego wieczoru nastąpi o godzinie 18:00, kiedy Polacy podejmą Niemców w kwalifikacjach EHF EURO 2020 – dodał Marcin Herra. Prezes Zarządu Arena Operator.

Jednak tego dnia mecz Polska – Niemcy to nie wszystko. Cały ten dzień w Arenie Gliwice, dedykowany jest piłce ręcznej.

Festiwal Piłki Ręcznej…

pod takim szyldem prezentujemy pełny dzień obfitujący w sportowe emocje, czyli:

 • godz. 18.00 – MECZ POLSKA vs NIEMCY – Kwalifikacje Mistrzostw Europy 2020

 • ok. godz. 20.20 – MECZ CHARYTATYWNY – gwiazdy piłki ręcznej, w tym „Orły Wenty” – srebrni medaliści Mistrzostw Świata z 2007 roku czyli Handball Legends vs zespół Politechniki Śląskiej.

 • treningi pod okiem zawodowców
 • konkursy dla dzieci i młodzieży
 • zawody sportowe
 • i wiele innych atrakcji !!

Przejdź do krótkiej relacji ze spotkania prasowego (8 marca) podczas którego ogłoszono mecz Handball Legends vs Politechnika Śląska – tutaj

Pełny program Festiwalu już wkrótce

Warto zaznaczyć, że obecnie Niemcy są w bardzo dobrej formie. Świadczy o tym chociażby ich awans do półfinałów Mistrzostw Świata i zacięta walka o brązowy medal.

Niemcy to na ten moment idealny przeciwnik dla naszej drużyny. Starcie z półfinalistami mistrzostw świata to oczywiście duże sportowe wyzwanie, ale gramy w domu, chcemy wykorzystać nasz teren, naszą halę, liczymy na liczną pomoc naszych wspaniałych kibiców – zaapelował szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

 

Ceny biletów (dostępne w kasie Areny – wejście B oraz na eventim.pl)

 •  29 zł / 59 zł / 99 zł / 119 zł. W ofercie znajdują się także bilety: Gold – 169 zł / Premium – 199 zł / Loże VIP – 249 zł.

Bilety dostępne na portalu Eventim oraz stacjonarnie w Kasie Areny Gliwice (przy wejściu B) od poniedziałku do piątku, w godzinach 13.00 – 18.00 (płatność kartą i gotówką), w dniu meczu od godz. 12.00 do 20.00

 • Ceny biletów parkingowych: Osobowy: 20 zł (25 zł przy płatności na miejscu) / Bus: 50 zł / Autobus: 100 zł / Osoby niepełnosprawne (z odpowiednim oznaczeniem – naklejką): 0 zł
 • Uwaga! Na miejscu można płacić tylko gotówką!

Akredytacje dla mediów

Zapraszamy do składania wniosków akredytacyjnych przez nasz profil na portalu Accredito profil: https://www.accredito.com/pl/arena-gliwice. Proces akredytacyjny jest aktywny od 22 marca 2019r. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy patrycja@moma-marketing.plZ uwagi na duże zainteresowanie mediów Festiwal Piłki Ręcznej, zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rejestracji przed czasem.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Wejścia: A, B, D – wejścia dedykowane > wskazane na biletach

Parkingi czynne od godz. 15:00

Dostępne parkingi Areny Gliwice – https://arenagliwice.com/dla-odwiedzajacych/#parkingi

Cennik parkingów:
Samochody osobowe: 20 zł / Busy: 50 zł / Autokary: 100 zł

Parkingi alternatywne: 

 • ul. Kopalniana (parking płatny 10 zł)
 • ul. Łużycka (parking płatny Politechniki Śląskiej)
 • ul. Kaszubska (parking bezpłatny)
 • ul. Krzywoustego (parking bezpłatny)
 • ul. Konarskiego 22B (parking bezpłatny)

Szatnia płatna 5 zł

Akredytacje dla mediów: www.accredito.com/pl/arena-gliwice

otwarcie bram: godz. 16.30

10.04.19