Wraz z organizatorami XII PalmJazz Festival zapraszamy na Koncert Muzyki Śląskich Kompozytorów: Wojciecha Kilara, Henryka Góreckiego i Krzysztofa Kobylińskieo w wykonaniu Aukso – Orkiestry Kameralniej Miasta Tychy i Jekateriny Drzewieckiej.

Ten koncert łączy w sobie piękno dźwięków, regionalność pochodzenia kompozytorów oraz rozmach organizacyjny. Wojciech Kilar, Henryk Górecki i Krzysztof Kobyliński. Dwóch pierwszych kompozytorów stało się legendami na życia, a ich twórczość jest ciągle żywa i doceniana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Krzysztof Kobyliński komponuje i koncertuje na całym świecie. Jego twórczość jest doceniana przez fanów w różnych zakątkach naszej planety.

Muzycznym filarem wieczoru będzie Aukso – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce. Od niemal 20 lat wizytówka Polski w świecie. AUKSO – powołane przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą, od początku miało być obszarem dla artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju, wspólnego kreowania sztuki najwyższej jakości.

Koncert będzie podzielony na dwie części. I część koncertu –  Aukso wykona kompozycje legendy – kompozytora Wojciecha Kilara. W tej części koncertu Aukso przy udziale Jekateriny Drzewieckiej wykona również kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego. II część koncertu –  Aukso przy udziale Jekateriny Drzewieckiej wykona kompozycje gliwickiego kompozytora, pianisty: Krzysztofa Kobylińskiego – repertuar Sagrada Familia.

Jekaterina Drzewiecka to utalentowana pianistka, laureatka wielu konkursów fortepianowych, m.in. konkursu im. Rubinsteina we Francji i uczestniczka licznych festiwali muzycznych. Gościła w wielu słynnych salach koncertowych, jak np. Konserwatorium w Moskwie, Paryżu, czy Helsinkach. Brała udział w kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów, w tymu Diny Yoffe i Andrzeja Jasińskiego.

Kompozytorzy:

  • Wojciech Kilar – polski pianista, kompozytor muzyki poważnej i filmowej. Kawaler Orderu Orła Białego.
  • Henryk Górecki – polski kompozytor współczesnej muzyki poważnej i religijnej. Profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, wychowawca i pedagog muzyczny. Kawaler Orderu Orła Białego.
  • Krzysztof Kobyliński – polski kompozytor, muzyk jazzowy, kreator życia kulturalnego. Lider kilkunastu projektów muzycznych z artystami z całego świata.

INFORMACJE

16.10.2021

19:00

Mała Arena

na stronie Centrum Kultury Jazovia