„The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie. Finał tegorocznej edycji tego sportowego wyzwania odbędzie się w Arenie Gliwice. 

Wyzwanie polega na pokonaniu na dystansu 1600 metrów, potem 100 podciągnięć na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów i znów 1600 metrów biegu – a wszystko to w czasie nie dłuższym niż 50 minut dla mężczyzn i 60 minut dla kobiet. Muszą to wszystko zrobić w kamizelce taktycznej ważącej 9 kg dla mężczyzn i 6 kg dla kobiet. W finale The Murph Challenge Poland 2021 wezmą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju, którzy osiągnęli czołowe lokaty startując w edycji ONLINE tego wydarzenia oraz zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty w 3 edycjach stacjonarnych.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie oraz upamiętnienie również polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc ojczyźnie poza jej granicami. Dochód z tych wszystkich edycji jest przekazywany na fundacje wspierające żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku pełnienia służby w kraju lub za granicą oraz ich rodzinom w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej.

Partnerami wydarzenia są: Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, Jednostka Wojskowa AGAT, Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Wydarzenie współorganizuje Fundacja Bieg Rzeźnika, z którą „Zachar” współorganizuje w Bieszczadach ekstremalny bieg Maraton-Selekcja, memoriał poświęcony śp. płk Berdychowskiemu, twórcy i pierwszemu Dowódcy JW. AGAT. Wydarzenie wspiera również znane w Gliwicach centrum szkoleniowo-sportowe „HELLWOOD”.

INFORMACJE

3.07.2021