Lotny Festiwal Piwa ponownie zagości w Gliwicach już od 2 do 4 czerwca! Jakie atrakcje spotkają nas w pierwszy weekend czerwca?

Już niedługo na placu głównym przed Areną Gliwice ponownie odbędzie się wydarzenie wyczekiwane przez wszystkich miłośników wyśmienitych trunków. Mowa oczywiście o 4. Gliwickim Lotnym Festiwalu Piwa, który nadchodzi wielkimi krokami – świętowanie zaplanowane jest bowiem na 2-4 czerwca. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masy atrakcji czy muzycznych przeżyć. Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.

To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu set Dj, który w piątek od godziny 20:00 będzie zabawiał Was największymi hitami! Co spotka uczestników w pozostałe dni? Koncerty na żywo, konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych!

Konkursy, degustacje, hulanki i swawole

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w sobotę od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach.

Lotne zawody we flanki

Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywkę, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się na emocjonującą, sportową rywalizację.

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 4.Gliwicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!

Miasto Gliwice Zaprasza!

Gdzie: Arena Gliwice, Gliwice

Kiedy: 2-4 czerwca, 2023 r.

Godziny festiwalu:

· Piątek: 15:00 – 22:00

· Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco)

· Niedziela: 12:00 – 20:00

INFORMACJE

02.-04.2023

· Piątek: 15:00 – 22:00 · Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco) · Niedziela: 12:00 – 20:00

Plac Główny

wstęp wolny