André Rieu z towarzystwem Orkiestry Johanna Straussa wystąpi na scenie Arenie Gliwice 8 czerwca 2022.

Informujemy, że wszystkie miejsca parkingowe na terenach Areny Gliwice zostały wyprzedane. Jeśli przyjeżdżacie Państwo swoim samochodem, bardzo prosimy o parkowanie na parkingach alternatywnych w pobliżu obiektu. Są one zlokalizowane przy ulicach: Kaszubskiej, Krzywoustego, Konarskiego.

Poglądową mapę parkingów alternatywnych można zobaczyć TUTAJ.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów. W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, w czasie trwania utworu. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Organizatorem koncertu jest van Almsick & Team GmbH & Co KG

W przypadku pytań dotyczących zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych, miejsc parkingowych lub lokalizacji wind ➡ prosimy o kontakt na pomozemy@arenagliwice.com

Miasto Gliwice zaprasza.

INFORMACJE

8.06.2022

20:00

Arena Główna

na Eventim.pl