Komunikat organizatora koncertu:

Drodzy polscy przyjaciele,

Z powodu pandemii koronawirusa ze smutkiem musimy przełożyć nasze koncerty w Polsce na 2021 rok. Zdrowie Wasze, moich muzyków i całego zespołu zawsze pozostaje dla nas najważniejsze. Bardzo cieszyliśmy się na myśl, że w czerwcu przyjedziemy do Polski na wspólne celebrowanie pięknych wieczorów przepełnionych radością i muzyką. Kupione bilety oczywiście będą automatycznie ważne w nowych terminach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy razem z Wami cieszyć się wspaniałymi, beztroskimi wieczorami pełnymi muzyki, tańca i romantycznych emocji.Dziękuję za zaczekanie na ten moment trochę dłużej. Dbajcie o siebie, bądźcie zdrowi.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
André

André Rieu, holenderski Król Walca, będzie obchodził swoje 70. urodziny czterema magicznymi koncertami w Polsce w czerwcu 2020 roku.

André Rieu z towarzystwem Orkiestry Johanna Straussa wystąpi na scenie Arenie Gliwice 18 czerwca 2020.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie.

Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów.

W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, w czasie trwania utworu. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Organizatorem koncertu jest van Almsick & Team GmbH & Co KG

W przypadku pytań dotyczących zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych, miejsc parkingowych lub lokalizacji wind ➡ prosimy o kontakt na pomozemy@arenagliwice.com

INFORMACJE

nowa data koncertu: 18.06.2021

Arena Główna

na eventim.pl | zakupione bilety zachowują ważność na nową datę