Prowadzący zajęcia : Arkadiusz Szydełko

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Instruktor Rekreacji Ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne (uprawnienia nadane przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach).Uczestnik kursów w Yoga Institute Iyengar w Punie, w Himalayan Iyengar Yoga Centre- Arambol Goa, warsztaty z Corin Biria, Lois Steinberg, Konrad Kocot, Sharat Arora.

O treningu:

Taki trening jogi  prócz przyjemności pracy z własnym ciałem, to przede wszystkim systematyczne poznawanie jego możliwości, plastyczności, wydolności, wytrzymałości, których granic nie sposób określić, z wpływem tegoż, na szeroko rozumianą harmonię świadomości” – to moja joga.

Po wielu, (naprawdę wielu) latach poszukiwań, właściwej formy ruchu (balet nowoczesny, kaskaderka filmowo-teatralna, wschodnie sztuki walki, pływanie w maratonach, “morsowanie”, jogging, windsurfing, siłownia, aerobik…) kiedy skutkiem przeciążeń, nabawiłem się schorzeń kręgosłupa, z dysfunkcją somatyczną włącznie, w lutym 2004 roku, już po pierwszych zajęciach (nie było lekko) odkryłem JOGĘ dla siebie. Od grudnia 2004 roku, kontakt z Akademią Jogi utwierdził mój wybór. I tak zostało. Systematyczna praktyka pozwala mi funkcjonować, umożliwia neutralizację napięć stresującej pracy, powoduje ograniczenie spożycia „wynalazków farmakologicznych”. Swoje doświadczenia próbuję przekazać, ucząc…

Arkadiusz Szydełko

 

Organizator: SHAUSHA SPORT CLUB

3 sierpnia (sobota)

godz. 9.30

wstęp bezpłatny

Teren zewn. Areny (przy wejściu A)