Mimo, że IGRY to wydarzenie z 61-letnią historią, to energia, która emanuje od uczestników zaraża wszystkich bez względu na wiek. W tym roku obchody studenckiego święta miały miejsce także na terenach wokół Areny Gliwice.
IGRY to kilkudniowe wydarzenie, podczas którego mają miejsce pokazy filmowe, planszówki, grillowanie, gra miejska i jam session oraz koncerty. Te ostatnie właśnie miały miejsce na placu przed Areną Gliwice i w dniach 17 i 18 maja zgromadziły kilkutysięczną publiczność.

Tegoroczne IGRY rozpoczęły się już w poniedziałek. Przez trzy dni, do środy, wydarzenia związane ze świętem studentów Politechniki Śląskiej działy się w różnych miejscach Gliwic. Miały miejsce takie atrakcje jak gra miejska, wieczór komediowy, jam session, planszówki i beach party.Jednak największe wydarzenia przypadły na czwartek i piątek, kiedy to nastąpiło przekazanie kluczy do bram miasta przez Prezydenta Gliwice, a na scenie przed Areną Gliwice wystąpiły zespoły muzyczne, które znają i kochają niemal wszyscy: w czwartek Jan Niezbendny, Koniec Świata, Bracia Figo Fagot, Organek i Event Urizen oraz w piątek Imperative The Bartenders, Elektryczne Gitary, BOKKA i Pokahontaz.

Mamy nadzieję, że po tak rozpoczętej współpracy studenci Politechniki Śląskiej na stałe zwiążą się z Areną i będą do niej zaglądać częściej niż tylko raz w roku podczas najbardziej szalonego majowego tygodnia pod słońcem.