Światowy esport w Gliwicach – ogłoszono Games Clash Arena!

Widowiskowa oprawa, tysiące ludzi połączonych jedną pasją, najlepsi gracze CS:GO z całego świata – to już 6 i 7 czerwca tego roku w Arenie Gliwice.

Bilety early bird na Games Clash Arena 2020 – Gaming & Esport Festival już w sprzedaży!

Właśnie wtedy odbędzie się pierwsza edycja turnieju Games Clash Gliwice.  W ubiegłym roku międzynarodowy turniej Games Clash Masters w Gdyni zgromadził w nadmorskim mieście oraz przed ekranami transmisji tysiące widzów. Organizatorzy rozwijają projekt o kolejne wydarzenie. W tym roku, dzięki współpracy z Areną Gliwice i miastem Gliwice, turniej zawita również na południe Polski.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Emocjonujące rozgrywki i festiwal gamingu

Profesjonalne drużyny CS:GO z całego świata zawalczą od 6 do 7 czerwca. Stawką jest prestiżowe trofeum oraz 100.000$. Pełne emocji mecze będą rozgrywane na specjalnie zaprojektowanej scenie, a realizacja turnieju zagwarantuje światowy poziom oprawy wydarzenia. Będzie to bardzo rzadka okazja, aby kibicować swoim rodakom na żywo w międzynarodowym turnieju.

Poza widowiskowym turniejem esportowym na wszystkich uczestników będą czekać liczne atrakcje gamingowe, dodatkowe turnieje esportowe oraz szansa na spotkanie z gwiazdami światowego esportu. Partnerem wydarzenia zostało miasto Gliwice oraz Arena Gliwice – jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Games Clash Arena będzie transmitowany w kilku językach na całym świecie.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Esport – rywalizacja na wirtualnej arenie

CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier esportowych w Polsce i za granicą. To tak zwana „strzelanka” (FPS – „first person shooter). Dwie pięcioosobowe drużyny rywalizują ze sobą na przygotowanych przez producenta mapach. Turniejom esportowym zawsze towarzyszy komentarz, analiza i oprawa, często podobne do takich, które znamy ze sportów tradycyjnych. Wydarzenie rangi Games Clash to pełna emocji rozrywka – również dla tych, którzy nie śledzą esportu na co dzień.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Organizator

Organizatorem turniejów Games Clash Arena Gliwice i Games Clash Masters w Gdyni jest polska agencja esportowo-gamingowa Games Clash by Murator EXPO. Organizator wydarzeń esportowych oraz produkcji telewizyjnych, od 2018 roku zaangażowana w rozwój międzynarodowego esportu w kraju. Games Clash by Murator EXPO jest  częścią grupy ZPR Media, jednej z największych grup medialnych w Polsce.

Zobacz aftermovie z 2019 roku:

W przypadku pytań dotyczących zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych, miejsc parkingowych lub lokalizacji wind ➡ prosimy o kontakt na pomozemy@arenagliwice.com

INFORMACJE

6-7.06.2020