W ciągu dwóch dni – 12 i 13 maja, przez Arenę Gliwice przechodziły tłumy zwiedzających. Wszystko za sprawą Dni Otwartych nowego obiektu w Gliwicach.

Wśród odwiedzających były wszystkie pokolenia Gliwiczan i mieszkańców miast ościennych. W sobotę trasę, obejmującą arenę główną, szatnie zawodników, małą arenę i loże, przeszło 11 223 zwiedzających. W niedzielę tą samą drogą przeszło 20 516 osób. Na trasie zwiedzania rozmieściliśmy dodatkowe atrakcje, przeznaczone głównie dla najmłodszych gości. Dzieci, pod opieką animatorów, m.in. rysowały kredą po płycie Areny Głównej i grały w piłkę w Małej Arenie. Największym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się loże.

Dni Otwarte Areny Gliwice były pierwszą okazją do obejrzenia obiektu po zakończeniu niemal wszystkich prac instalacyjnych i zajrzenia do miejsc, do których na co dzień nie będzie dostępu. Najlepszym przykładem są szatnie zawodników.

Podczas Dni Otwartych oddaliśmy obiekt w ręce gości, którzy mieli dowolność w poruszaniu się po trasie zwiedzania i spędzali wewnątrz Areny mnóstwo czasu.