Zapraszamy widzów małych i starszych, czyli dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia święta górników, czyli Barbórki.

Barbórka to trochę taka szczególna okazja, więc 4.12 przygotujemy oryginalną propozycję: audycję muzyczną „Śląski Blues” w wykonaniu formacji Śląsko Bajarka.

Spektakl online

Na fajerze online w Arenie bajtle z łojcami będą mogli poznać śląskie słowa, górniczy trud, ale też dowiedzieć się, skąd się u nas wziął blues! Tak, dokładnie, taki gatunek muzyczny, popularny na Górnym Śląsku. A wszystko przy akompaniamencie instrumentów.

Pokazy artystyczne, w tym „Śląski blues”, stanowią cześć projektu „Daj przykład”, realizowanego przez fundację W to mi graj w grudniu na mini „kanale telewizyjnym” na Facebooku Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę.

Całość stanowi nowatorski program warsztatów artystycznych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dlaczego warto?

  1. Zabawy, ćwiczenia, czy zadania teatralne, ale także cyrkowe, taneczne i rytmiczne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje.
  2. Są jednym z efektywnych środków wychowania wszechstronnego, dają możliwość poczucia wspólnego działania w tych czasach dotkniętych izolacją.
  3. A w przypadku Baśniowej Szkoły Teatru za przeprowadzenie zajęć odpowiedzialny będzie zespół młodych oraz doświadczonych, charyzmatycznych i profesjonalnych instruktorów, animatorów i aktorów, który zdobył uznanie w naszym regionie i gwarantuje wysoką jakość i niepowtarzalną atmosferę.

Zaproś teatr do swojego domu!

Miasto Gliwice zaprasza!

INFORMACJE

4.12.2020

16.00

Wydarzenie online

Transmisja odbędzie się na Facebooku Areny Gliwice