Wydarzenia na ternie wokół Areny Gliwice zainaugurował 6. maja Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si. Na terenie wokół obiektu zgromadziło się kilkaset kobiet, które ubrane w różowe t-shirty, gotowe były pobiec w imię idei propagowania badań piersi. Gliwicka impreza to jedna z kilku organizowanych w całej Polsce z ideą zjednoczenia kobiet dla słusznej idei.

Celem wydarzenia jest nie tylko sam bieg i propagowanie zdrowego stylu życia. Dla organizatorów ważne jest uświadomienie uczestniczkom i widzom wagi profilaktyki.

Inicjatywa biegów zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tę tematykę, poznała na swojej drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie.

Trasa biegu liczyła 5 km, tworząc pętlę wokół i przez sam środek Areny Głównej. Zawody rozpoczęły się o 12.00, a poprzedziły ją liczne konkursy i dynamiczna rozgrzewka, prowadzone ze sceny ustawionej na placu głównym przed Areną.