Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Arena Gliwice zapraszają na wyjątkowy muzyczny wieczór w rytm portugalskiego Fado.

„Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa odnosząc się do tradycyjnych utworów Fado stworzyli nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania tych niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz. Owocem tego spotkania jest płyta „Fado”, która ukazała się wiosną 2021 roku nakładem wytwórni Audio Cave.

Grupa Bastarda to projekt powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet),Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Artyści, sięgając po inspirację m.in. do muzyki dawnej, żydowskiej i fado, za każdym razem tworzą autorki projekt. Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych.

João de Sousa to doceniany wokalista, kompozytor i gitarzysta. Inspiracji poszukuje w muzyce od hip-hop, muzyce elektronicznej, jazzie, fado. Na koncie ma trzy autorskie płyty i współpracę z wieloma cenionymi muzykami.

INFORMACJE

1.05.2022

19:30

Centrum Kultury Victoria

na stronie CKV i stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej