Zapraszamy widzów małych i trochę starszych na bardzo, bardzo artystyczne spotkania!

Tym razem na spotkanie z teatrem zapraszamy widzów już nieco starszych, 14+ oraz dorosłych
19.12, w sobotni wieczór zasiadamy przed ekranem i wyciszamy telefon, bo w pełni skupiamy się na adaptacji „Balladyny” Juliusza Słowackiego w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, czyli „Zazdroszczę tej co dzisiaj rano mną była”.
Wykorzystując formę artystyczna jaką jest taniec, sztuka wyrażania silnych emocji, artyści przedstawią swoją wizję dramatu będącego opowieścią o żądzy, pragnieniu dominacji i dorastaniu do zbrodni. „Nie ma znaczenia, co mówią słowa – ruchy nigdy nie kłamią…” (Martha Graham).
Na scenie zobaczymy tancerki, które ścierać się będą w tym, co indywidualne i wspólne. Obecna będzie też relacja pomiędzy tańczącymi, a oszczędną scenografią, przejmującą muzyką i światłem.
Gliwicki Teatr Tańca
Choreografia: Paweł Tyszkiewicz Opieka artystyczna: Anna Hampel
Występują: Agata Gabryel, Natalia Kuźnik
Adaptacja Balladyny, czyli zazdroszczę tej co dzisiaj rano mną była to przedstawienie organizowane w ramach cyklu warsztatów Daj przykład, realizowanego przez fundację W to mi graj.
Zaproś teatr do swojego domu! 🎭
___________________

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Pokaż mniej

INFORMACJE

19.12.2020

19.00

Wydarzenie online

Transmisja odbędzie się na Facebooku Areny Gliwice