W dniach 3-4 września zapraszamy na targi motoryzacyjne, podczas których dowiecie się wszystkiego o samochodach elektrycznych.

Podstawowym założeniem wydarzenia jest zmniejszenie dystansu pomiędzy polskim kierowcą a samochodem elektrycznym. Dlatego podczas Auto Moto Show zaprezentowane zostaną największe walory samochodów elektrycznych:

  1. Ładowanie

Do trzech stacji ładowania osoby uczestniczące w zabawie mają podłączyć trzy samochody elektrycznej o tych samych parametrach ładowania i identycznym poziomie naładowania. Kto pierwszy osiągnie 50% naładowania, wygrywa. Zabawa potrwa kilkanaście minut, a emocje rywalizacji przyciągną kibiców, zarówno tych online, jak i na miejscu. W ten sposób pokażemy, że sam proces ładowania jest banalnie prosty i szybki, wbrew temu co się czasem słyszy.

  1. Sport i elektryki

9 i 10 września odbywa się na Śląsku 6 eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na niedzielę zaprosimy naszych mistrzów, aby na skomplikowanym slalomie (żeby nie było zbyt szybko) pokazali, jakie możliwości mają samochody elektryczne. Będą rozmowy, prezentacje i specjalnie zorganizowana konferencja o przyszłości hybryd i szeroko pojętej elektromobilności w sporcie samochodowym. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, producentów samochodów elektrycznych. Transmisja online.

  1. Zasięg

W sobotę około 11:00 trzy auta elektryczne wyruszą na wyprawę dookoła Polski, aby w niedzielę przekonać się, czy można w ciągu 24 godzin pokonać „elektrykiem” trasę wiodącą z Gliwic, przez Wrocław, Poznań, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Warszawę do Gliwic. Uczestnicy będą mieli do przejechania blisko 1600 kilometrów. Podczas imprezy i w internecie będzie można dokładnie śledzić gdzie znajdują się samochody, jak długo trwa ładowanie i czy uda się do zakończenia targów powrócić. Załogi powinny być co najmniej dwuosobowe, a mogą być większe. Podczas imprezy co kilka godzin będziemy łączyć się z załogami, którym będzie towarzyszyć ekipa telewizyjna, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście podróż samochodem elektrycznym jest tak uciążliwa. Relacja online.

  1. Prezentacja i bezpośrednie spotkanie z elektromobilnością

Chcemy zaprezentować całą bogatą ofertę samochodów elektrycznych zaczynając od Dacii Spring i kończąc na Mercedesie EQS. Wcześniej zapisane osoby będą mogły sprawdzić, jak jeździ się samochodem elektrycznym i dowiedzieć się na czym polega specyfika jazdy samochodem elektrycznym od instruktorów.

  1. Ekologia

To temat, który ze względu na sposób pozyskiwania energii w naszym kraju jest wciąż kontrowersyjny. Naprzeciw wychodzi fotowoltaika, która rozwija się w Polsce w ogromnym tempie. Tym razem konferencja z udziałem naukowców, przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz przedstawicieli Rządu ma odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań, dotyczących przyszłości elektromobilności w kontekście ochrony środowiska. Transmisja online.

  1. Gry i zabawy

Elektryczne rowery, skutery a nawet motocykle i przede wszystkim hulajnogi stały się naszą codziennością. Podczas takiej imprezy o charakterze pikniku i rodzinnego spotkania z elektromobilnością nie może zabraknąć gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. W strefie „Elektro – Dzieci” przygotowujemy cały szereg zabaw i konkursów, których zadaniem jest z jednej strony zabawa, a z drugiej promocja elektromobilności!

INFORMACJE

3-4.09.2022

10:00