Po nas możesz spodziewać się wszystkiego… bo czy zostaniesz fanem tańca z pejsami, zobaczysz pierwszy na świecie telewizor 17D (!), czy ruszysz w muzyczną podróż przez historię filmu z Oscarem, a może i przeniesiesz się w czasie i zobaczysz, że Dama z łasiczką to tak naprawdę… no właśnie, przyjdź, zobacz i baw się świetnie.

Gramy na 200% i nie bierzemy jeńców.

Ten program to będzie coś mocnego. Wzięliśmy na warsztat najlepsze numery, których nie widziałeś na pewno w TV, mogłeś je zobaczyć na festiwalach w Polsce i teraz przyszedł czas, żeby pokazać je jeszcze lepsze i „dopieszczone”.

Nazwa kabaretu to skrót – wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom – zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni. Kolejność tych słów jednak nie jest przypadkowa. Od samego początku DNO zaskakiwało swoim nietuzinkowym podejściem do sztuki kabaretowej i teatralnej – no a jak. Pomimo biegu lat i zmian kadrowych (mniejszych, większych) formacja nie straciła na fasonie i nadal trzyma się swojego charakteru.

 

W programie możesz znaleźć wiele nawiązań do kultury, sztuki, muzyki, sytuacji społecznych, historii ale… nigdy do polityki. Kabaret stroni od polityki, nie idzie w tę stronę, a wyjątkiem był ten jeden – jedyny numer, który został stworzony dla “sprawdzenia” rekwizytu. Kabaret DNO to muzyka, bogactwo rekwizytów, kostiumów i “tego czegoś”. Wedle słów poety “Łam czego rozum nie złamie“.

Ale TY nie łam się i z nami wybierz się na DNO.

Dużo muzyki i mnóstwo rekwizytów, które na scenie żyją własnym życiem, tego w telewizji nie zobaczysz.

Kabaret DNO powstał w czerwcu 1996 roku w Dąbrowie Górniczej. Założony i cały czas prowadzony przez jedynego prawowitego ciemiężce – Jarosława Cybę. Od początku jest jedynym w swoim rodzaju i mocno wyróżniającym się na tle innych form kabaretowych. To właśnie przez nietypowe podejście do rekwizytów i gadżetów obecnych na scenie DNO stał się synonimem najbardziej “gadżeciarskiego” kabaretu w Polsce.

Bilety dostępne na eventim.pl oraz w kasie Areny Gliwice.

16.02.2020

19.00 (otwarcie bram: 18.30)

Arena Gliwice – Hol C (wejście boczne do wejścia C, tam także jest kasa biletowa)

30 zł (35 zł w dniu imprezy)