To już pewne, na terenie Areny Gliwice po raz drugi odbędzie ekstremalny bieg z przeszkodami.

Po raz drugi mieszkańcy Śląska i całej Polski wystartują w tym ekscytującym wydarzeniu.  Chętni sprawdzą się w nocnej formule biegu, pokonując jego trasy tuż po zmroku. Czy druga edycja Runmageddonu Gliwice powtórzy sukces pierwszej? To okaże się w dniach 11-12 lipca 2020 r.

Sukces wydarzenia 2019 roku zachęcił organizatora Runmageddonu do ponownej organizacji ekstremalnego biegu z przeszkodami w miejskim stylu w Arenie Gliwice. Będzie to dwudniowy event nasycony atrakcjami. Uczestnicy będą mogli wybierać spomiędzy sześciu formuł: dla dorosłych, młodzieży, dzieci i całych rodzin.

Debiutanci poznają smak ekscytującego sportu, pokonując dystans Intro (3 km i 15 przeszkód). Osoby, które szukają większych sportowych wyzwań, mogą zapisać się do udziału w Rekrucie, czyli 6-kilometrowym biegu z 30 przeszkodami. Rekrut to formuła najczęściej wybierana przez Runmageddończyków. Młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła zmierzyć się na trasie o długości dwóch kilometrów z 15 przeszkodami, a dla dzieci (4-11 lat) przygotowany będzie jednokilometrowy Runmageddon Kids z 10 przeszkodami. Ponadto, po raz drugi w Gliwicach udział w Runmageddonie będą mogły wziąć całe rodziny. Zamiast spędzać sobotę w domu przed telewizorem czy komputerem, dorośli i dzieci zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy na 2-kilometrowej trasie Formuły Family najeżonej 15 przeszkodami – Zeszłoroczne wydarzenie potwierdziło, że miejski Runmageddon też może być pełen ekstremalnych wrażeń, dlatego już przebieram nogami na myśl o starcie w tej edycji. W zeszłym roku pobiegłam w formule Family i było fenomenalnie. Dzieci triumfowały radośnie, bo na trasie były lepsze od rodziców, a my pękaliśmy z dumy, że nasi mali bohaterowie są tacy dzielni – mówi Agnieszka.

Nowością Runmageddonu Arena Gliwice 2020 będzie gwarantująca mocne wrażenia formuła Nocnego Rekruta. Pierwszy raz w tej lokalizacji będzie można pokonać dystans 6 kilometrów z 30 przeszkodami tuż po zmierzchu.  Startujący będą mogli też podjąć decyzję, czy chcą wziąć udział w serii „Open” – dla wszystkich, gdzie za każdą niepokonaną przeszkodę wykonać należy 25 karnych burpees’ów, czy wolą ścigać z najlepszymi w serii „Elite”.- Gliwickiej edycji 2019 roku wzięło udział około 5 tys. startujących. Ten event wyjątkowo spodobał się Runmageddończykom. Trasa nie była trudna, ale za to bardzo urozmaicona.  Arena zachwyciła uczestników. Stwierdziliśmy, że to dobry pomysł, by jeszcze raz odtworzyć te emocje. Choć z pewnością w tym roku zaskoczymy startujących czymś nowym, bo w końcu Runmageddon lubi zaskakiwać. – mówi dyrektor eventu Jacek Parol.

Zapisy na Runmageddon Arena Gliwice już zostały otwarte i warto jak najszybciej zaplanować sobie start w tym wydarzeniu, gdyż ceny biletów w lutym są bardzo atrakcyjne. Więcej informacji o wydarzeniu –> kliknij tutaj <–