Giełda terrarystyczno-akwarystyczna: Terra Aqua

Terra Aqua to niesamowite wydarzenie, podczas którego będziecie mogli obserwować dziesiątki gatunków zwierząt. W Arenie Gliwice spotkacie węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, mrówki, pająki, owady, ryby, krewetki, raki, kraby, ślimaki, rośliny wodne.

W sprzedaży dostępny będzie wszelki sprzęt, niezbędny do hodowli zwierząt oraz piękne egzotyczne rośliny, przy unikalnych stoiskach Terra Botanica oraz Love Air Plant.

Godziny otwarcia:

niedziela 10:00-17:00 (z biletami online, kolejność zgodnie z godziną podaną na bilecie)

niedziela 11:30-17:00 (bilety tradycyjne dostępne na miejscu)

Godziny wstępu na wystawę (bilet online):

10:00, 10:30, 11:00, 11:30
12:00, 12:30, 13:00, 13:30
14:00, 14:30, 15:00, 15:30

Bilet upoważnia do wstępu, od konkretnej godziny – wybranej podczas zakupu. W przypadku spóźnienia bilet nie traci ważności. Wejście możliwe w dowolnym momencie, zgodnie z aktualną kolejką.

Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny.

W dniu wydarzenia parking płatny 5zł.

INFORMACJE

22.11.2022

10:00-17:00

Mała Arena i otok Areny Głównej

na Bilety24.pl


The Halloween Story • DANCE Arena Gliwice

Jacek Pachnowski razem ze znanymi i lubionymi instruktorami DANCE Arena Gliwice opowiedzą Wam swoją Halloween Story tańcem i przeprowadzą dla Was tematyczny masterclass oraz warsztaty.

Dobry styl, nienaganna prezencja, niepowtarzalny flow i rozbrajająca skromność to tylko kilka ich cech, ale coś nam mówi, że najlepiej będzie, jeśli przekonacie się o tym na własnej skórze. Gwarantujemy upiorne zmęczenie i taniec do upadłego!

 

Harmonogram godzinowy:

17:00 – 18:00 – Body Movement by Jacek

18:00 – 20:00 – Masterclass

 

Impreza przeznaczona jest dla uczestników powyżej 16 roku życia.

INFORMACJE

22.10.2022

17:00-20:00

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


VIII PKO Półmaraton Gliwicki

W przedostatnią sobotę października, tj. 22 października 2022 już po raz ósmy biegacze zmierzą się z trasą wspieranego przez Miasto Gliwice 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego.

Start: Rynek Gliwice
Meta: Arena Gliwice

Start z Rynku, dalej w trakcie biegu zwiedzicie między innymi ul. Zwycięstwa, Park Chopina. Pościgacie się na DTŚce i w Parku Chrobrego. Zobaczycie nowoczesne okolice Politechniki Śląskiej. Wrócicie na Rynek, gdzie będzie duża strefa kibica i pobiegniecie w stronę mety do Areny Gliwice!

Centrum wydarzeń, czyli biuro zawodów oraz meta biegu, znajdować się będą na terenie Areny Gliwice.

Bieg główny rozgrywany jest na dystansie półmaratońskim (21,0975 km). Zorganizowane zostaną również imprezy towarzyszące: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży, których dystans uzależniony jest od wieku uczestników. Na trasie biegu tradycyjnie biegaczy wspierać będą zaprzyjaźnieni gliwiccy muzycy, na co dzień grający w różnych projektach. Na punktach odżywczych energii dodadzą uczniowie gliwickich i okolicznych szkół.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal oraz zostanie ugoszczony w strefie regeneracji na mecie. Dla uczestników wydarzenia przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez organizatora oraz zaprzyjaźnionych partnerów i sponsorów biegu.

Bezpośrednio przed biegiem zapraszamy na wspólną rozgrzewkę. Bądź z nami 22 października i stań się częścią tego radosnego wydarzenia biegowego.

INFORMACJE

22.10.2022

15:00

meta na Arenie Głównej

zapisy na stronie polmaratongliwicki.pl


Piast Gliwice Futsal x Constract Lubawa

Dajmy kibicowski popis!

Nie będzie lepszej okazji na zapełnienie gliwickiej Areny, niż niedzielne spotkanie PIAST GLIWICE vs CONSTRACT LUBAWA! Niebiesko-czerwoni podejmą na własnym stadionie zespół, który w ostatnich sezonach plasuje się w czołówce Futsal Ekstraklasy.

Na ten mecz przygotowaliśmy również specjalną strefę dla najmłodszych kibiców Piasta Gliwice.

Przyjdź na mecz i wspieraj Mistrza Polski!

INFORMACJE

2.10.2022

18:00

Mała Arena

na Eventim.pl


Piast Gliwice Futsal x Red Devils Chojnice

Futsal Ekstraklasa wraca do Areny Gliwice!

Obecny Mistrz Polski – Piast Gliwice zmierzy się z Red Devils Chojnice. Zespół gości, to klub z wieloletnią futsalową tradycją. W 2016 roku zdobył Pucharu Polski, a w 2013 Wicemistrzostwo Polski. Możemy spodziewać się zatem widowiska na najwyższym futsalowym poziomie. Podsumowując – MUSISZ TAM BYĆ!

Bilety na to spotkanie są teraz dostępne 50% taniej! Skorzystaj z kodu rabatowego ZAPELNIAMYARENE przy zakupie i odbierz wejściówkę za pół ceny.

INFORMACJE

28.09.2022

18:00

Mała Arena

na Eventim.pl


Fame MMA 16

FAME MMA zakończy rok 2022 z przytupem! 5 listopada Arena Gliwice będzie świątynią freak fightów, w której odbędzie się 10 emocjonujących walk celebrytów i gwiazd polskiego internetu. Czas na FAME 16!

W Main Evencie zawalczą topowi polscy twórcy internetowi – Marcin Dubiel i Mateusz „Tromba” Trąbka!

Oprócz tego, ogłoszeni zostali:

Robert „Sutonator” Pasut

Patryk „Bandura” Bandurski

Dawid „Dzinold” Rzeźnik

Mateusz „Matt MeKnife” Janusz

Filip „Filipek” Marcinek

Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk

Natan „Bóg Estetyki” Marcoń

Radosław „Wiejski Koks” Paszko

Do zobaczenia w Gliwicach!

Ograniczenia wiekowe

Uczestnikiem wydarzenia może być osoba małoletnia od 12-go do 16-go roku życia, pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod której pieczą pozostaje, po zakupie biletu zarówno dla osoby małoletniej, jak i dorosłej.

Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 rok życia, mogą uczestniczyć w wydarzeniu samodzielnie, pod warunkiem posiadania przy wstępie na teren imprezy dokumentu potwierdzającego wiek. Brak dokumentu jest równoznaczny z odmową wstępu.

FAME MMA 16 bilety

Bilet VIP

  • dostęp do cateringu
  • dostęp do strefy VIP, w której spotkacie swoich ulubionych influencerów, gwiazdy sportu, kina, YouTube’a, Instagrama i TikToka
  • early access – wejście 30 minut przed otwarciem bramek.

Bilet Fast Track

  •  early access – wejście 30 minut przed otwarciem bramek.

INFORMACJE

5.11.2022

20:00

Arena Główna

na eBilet.pl


Timmy Trumpet Freakshow

Timmy Trumpet Freakshow w Gliwicach!

Jeden z najlepszych DJ-ów na świecie, zajmujący obecnie 9. miejsce na liście Dj Mag, wystąpi 28 października 2022 roku w Arenie Gliwice.

Support DJ-ów:

  • DJ Mike Williams
  • TBA
  • Prisoners Show
  • ADM

Bilety:
GOLDEN CIRCLE – wydzielone miejsce pod sceną
PŁYTA STANDARD – pozostała część płyty
TRYBUNA DOLNA – miejsce siedzące, nienumerowane

Wstęp: +16

INFORMACJE

28.10.2022

19:00

Arena Główna

na Biletomat.pl


André Rieu 2023

Prawdziwy mistrz skrzypiec André Rieu powraca do Polski w 2023 roku!

Mistrz skrzypiec André Rieu, który sprawił, że muzyka klasyczna cieszy uszy milionów na całym świecie i uczynił walca międzynarodową sensacją, zapowiedział nowe koncerty w Polsce w ramach swojego World Tour 2023. W Arenie Gliwice wystąpi 10 czerwca.

Romantyczne i radosne koncerty mistrza André Rieu to mieszanka lekkiej klasyki, walców, muzyki filmowej i operowej oraz piosenek popowych w wykonaniu jego prywatnej i największej orkiestry na świecie – Johann Strauss Orchestra. Rieu sprawił, że tłumy piłkarskie kołysały się do Shostakovicha podczas kilku meczy Ligi Mistrzów, a jego światowe trasy koncertowe docierają do ponad pół miliona osób każdego roku.

„Kluczem są emocje”, mówi sam André Rieu. „Wszyscy są mile widziani na moich koncertach. Otwieramy nasze serca dla publiczności, a publiczność otwiera swoje serca dla nas. Każdej nocy moja orkiestra i ja widzimy ludzi tańczących i śpiewających w przejściach między trybunami, entuzjastycznych i beztroskich. Wspólnie spędzamy wieczory, których nie zapominamy. Kiedy ludzie piszą do mnie, że potrzebują dwóch tygodni, aby uspokoić emocje po moich koncertach, czyni mnie to najszczęśliwszym człowiekiem na świecie!”

Trasy koncertowe André Rieu regularnie przewyższają sprzedaż najlepszych światowych gwiazd popu i rocka. Jego koncerty to także gratka wizualna, od widoku jego i jego muzyków wchodzących przez tłum i na scenę na początku koncertu, po wystawne kostiumy i ogromny ekran za orkiestrą wyświetlający piękne obrazy szyte na miarę przy każdej piosence, gwarantując magiczny wieczór dla całej rodziny. Filmy André na YouTube osiągnęły ponad miliard wyświetleń; 9 milionów fanów śledzi go na Facebooku a sam artysta sprzedał ponad 40 milionów albumów na całym świecie!

INFORMACJE

10.06.2023

19:30

Arena Główna

na Eventim.pl


KSW 77

Wielki powrót do Gliwic z grudniową galą KSW! Tradycyjnie pod koniec roku KSW szykuje wielkie wydarzenie. Gala KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Arenie Gliwice, zamknie rok 2022 w okrągłej klatce.

Wszystkie trzy gale KSW w Gliwicach odbyły się w grudniu i wszystkie zapewniły fanom niesamowite widowisko, o którym długo się mówiło. Nie inaczej będzie i tym razem. Bohaterowie gali KSW 77 zostaną ogłoszeni wkrótce.

Gala KSW 77 będzie czwartym wydarzeniem czołowej europejskiej organizacji MMA w Gliwicach. Tradycyjnie to właśnie tutaj fani mieli okazje oglądać wielkie boje, które na stałe zapisały się na kartach historii KSW. To właśnie tu doszło do drugiej konfrontacji Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem, Mateusz Gamrot pokonał Klebera Koike Erbsta i został pierwszym w historii KSW podwójnym mistrzem, a Salahdine Parnasse powrócił na tron po zaciętym boju z Danielem Torresem. To również w Arenie Gliwice doszło do potężnego zderzenia Khalidova z Roberto Soldiciem oraz wielu innych, niezapomnianych bojów.

INFORMACJE

17.12.2022

19:00

Arena Główna

na eBilet.pl


Psi Patrol: "Wielki wyścig"

Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” zawita z najlepszą rodzinną rozrywką aż do 8 miast! Niezwykle popularne i uwielbiane na całym świecie pieski pojawią się w Polsce na wyjątkowych spektaklach. Do zobaczenia jesienią w Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Warszawie, Gliwicach, Gdyni i w Krakowie!

Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” to niezwykłe przedstawienie przepełnione akcją i muzyką, podczas którego cała rodzina będzie śpiewać i tańczyć razem z ulubionymi szczeniakami. Bilety do ogólnodostępnej sprzedaży są dostępne od 1 września na www.alterartshow.pl oraz www.pawpatrollive.com.

Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” to idealna rozrywka dla całej rodziny, która dostarczy dzieciom niezapomnianych wspomnień i pozwoli im spotkać ukochane postaci z bajki. Od czasu debiutu w 2016 roku, Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” obejrzało już blisko 4,5 miliona widzów z ponad 40 krajów. To interaktywne przedstawienie w broadwayowskim stylu angażuje publiczność i pozwala reagować w czasie rzeczywistym na sceniczną akcję. Dajcie się wciągnąć w taniec Hop Hop Boogie, pomóżcie pieskom uratować panią burmistrz Goodway i wygrać wyścig! Połączenie klasycznej teatralnej scenografii z nowoczesną technologią multimedialną, przeniesie całą rodzinę do realistycznego świata Psiego Patrolu, w tym także do takich miejsc z kultowej bajki jak: Zatoka Przygód, Baza, Wyspa Fok, Farma Yumi i Góra Jake’a.

Opis: Nadszedł dzień Wielkiego Wyścigu Zatoki Przygód, w którym zmierzy się pani Goodway – burmistrzyni Zatoki Przygód, z panem Humdingerem – burmistrzem Mglistej Osady. Niestety pojawił się problem – Pani Goodway gdzieś zniknęła! Psi Patrol rusza na ratunek! Ryder zwołuje Marshalla, Chase’a, Skye, Rubble’a, Rocky’ego, Zumę i Everesta – pieski ruszają na poszukiwania pani burmistrz, a jednocześnie ratują sytuację zastępując ją w wyścigu. Dzięki swoim unikalnym umiejętnościom i pracy zespołowej, psiaki pokazują, że „żadne zadanie nie jest za duże, żaden piesek nie jest za mały”. W tej wyjątkowej historii, Ryder i pieski udzielają ważnych lekcji dla małych i dużych – na temat postaw obywatelskich, kompetencji społecznych i rozwiązywania problemów, dokonując heroicznych czynów w wyścigu do mety. A wszystko z pomocą muzyki, tańca!

29-30.10 – ŁÓDŹ, ATLAS ARENA

4-6.11 – WROCŁAW, HALA ORBITA

11-13.11 – SZCZECIN, NETTO ARENA

19-20.11 – KATOWICE, SPODEK

25-27.11 – WARSZAWA, COS TORWAR

3-4.12 – GLIWICE, ARENA GLIWICE

9-11.12 – GDYNIA, GDYNIA ARENA

16-18.12 – KRAKÓW, TAURON ARENA KRAKÓW

Za produkcję odpowiadają Alter Art Show, Nickelodeon i VStar Entertainment Group.

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. Szczegóły na: www.alterartshow.pl.

VStar Entertainment Group to wiodąca firma rozrywkowa i producent niezapomnianych przeżyć na żywo dla widzów w USA i na całym świecie. Mając prawie 40-letnie doświadczenie we wszystkich aspektach produkcji i zarządzania wydarzeniami, VStar dostarcza gotowe rozwiązania dla pokazów teatralnych, interaktywnych wystaw i aktywacji marek. VStar tworzy również zabawki i kostiumy, scenografie na dużą skalę, dekoracje i instalacje 3D. Szczegóły na www.vstarentertainment.com.

Nickelodeon to lider w dziedzinie rozrywki dla dzieci, którego zróżnicowana, globalna działalność obejmuje programy i produkcję telewizyjną w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, a także produkty konsumenckie, cyfrowe, wydawnictwa i filmy fabularne. Więcej informacji na www.nickpress.com.

Spin Master Corp. (TSX:TOY) to wiodąca globalna firma zajmująca się rozrywką dla dzieci, tworząca wyjątkowe wrażenia z zabawy dzięki zróżnicowanemu portfolio innowacyjnych zabawek, franczyz rozrywkowych i gier cyfrowych. Spin Master jest najbardziej znany z takich marek jak: PAW Patrol®, Bakugan®, Kinetic Sand®, Air Hogs®, Hatchimals®, Rubik’s Cube® i GUND®. Zatrudniając blisko 2000 pracowników w 28 biurach na całym świecie, Spin Master dystrybuuje produkty w ponad 100 krajach. Wiecej informacji na www.spinmaster.com.

INFORMACJE

3-4.12.2022

10:00, 13:30, 17:00

Arena Główna

www.alterartshow.pl oraz www.pawpatrollive.com.