MATA <33

Mata pierwszy raz na scenie w Gliwicach!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się już 28.01. Uczestnicy usłyszą na żywo najnowszy maxisigniel artysty z aktualnym przebojem “</3”, a samo wydarzenie będzie zimowym uzupełnieniem trasy MATA TOUR :), która w lecie podbiła serca fanów w całym kraju.

INFORMACJE

28.01.2023

20:40

Arena Główna

na Going.pl


Formoza Challenge

Prawdziwi bohaterowie w Gliwicach! W dniach 2-3 września 2023 w Arenie Gliwice odbędzie się impreza 4 Heroes, podczas której każdy będzie mógł zostać bohaterem. Jej elementem będzie znany bieg przeszkodowy – Formoza Challenge.

W Arenie Gliwice odbędzie się multidyscyplinarna impreza połączona z festiwalem rodzinnym, poświęcona uhonorowaniu prawdziwych bohaterów – tych znanych, i tych, którzy są blisko nas. Organizatorami tego wydarzenia są: Arena Gliwice, Grupa Afekt z Poznania oraz Stowarzyszenie KRS Formoza – współorganizator biegu Formoza Challenge, który będzie elementem imprezy.

Gospodarze zaproszą nie tylko żołnierzy i ratowników, ale także pasjonatów i hobbystów. Wystawa sprzętu, pokazy grup rekonstrukcyjnych – to tylko niektóre elementy, planowane w ramach dwudniowej imprezy. Dla organizatorów istotne jest, żeby każdy odwiedzający oprócz rozrywki miał możliwość wyjść z imprezy bogatszy o przydatne umiejętności, np.: kursy pierwszej pomocy, czy przetrwania w trudnych warunkach.

Imprezę zamyka bieg Formoza Challenge w formule dla dorosłych oraz dla najmłodszych komandosów. Zapisy TUTAJ.

INFORMACJE

2-3.09.2023

rejestracja na bieg na stornie formozachallenge.com


Polsat Boxing Promotions 13

9 grudnia walka o mistrzostwo świata na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach! Polsat Boxing Promotions wytacza ciężkie działa, by z przytupem zakończyć 2022 rok.

9 grudnia w Małej Arenie w Gliwicach odbędzie się trzynasta gala PBP i jednocześnie dziesiąta w tym roku! Fani obejrzą w akcji wszystkie największe gwiazdy Polsat Boxing Promotions oraz pojedynek o mistrzostwo świata w wadze super średniej z udziałem fenomenalnego Osleysa Iglesiasa.

Osleys Iglesias to jeden z najbardziej utalentowanych i najniebezpieczniejszych pięściarzy boksujących w Europie. W zgodnej opinii ekspertów, kubański podopieczny Polsat Boxing Promotions to przyszła gwiazda światowych ringów i poważny materiał na wielkiego mistrza. 9 grudnia Iglesias do trzech swoich pasów regionalnych spróbuje dołożyć tytuł mistrza świata organizacji IBO. Jego rywal, Andrii Velikovskyi to zawodnik dużo bardziej doświadczony i znany polskim kibicom, dzięki zwycięstwu nad Patrykiem Szymańskim.

Oprócz wspomnianych Iglesiasa i Velikovskyiego, 9 grudnia w Gliwicach swoje umiejętności zaprezentują inne gorące nazwiska związane z organizacją Polsat Boxing Promotions. Swoje kolejne pojedynki stoczą Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski, Bartłomiej Przybyła i Miłosz Grabowski. Szansę potwierdzenia swojej wartości otrzyma także Niko Zdunowski. Zgodnie z tradycją gal Polsat Boxing Promotions, pojedynki zawodowe poprzedzą walki pięściarzy olimpijskich. Jednym z nich będzie Artur Proksa, czyli syn byłego zawodowego mistrza Europy – Grzegorza Proksy.

INFORMACJE

9.12.2022

18:00

Mała Arena

na Biletyna.pl


Mikołajki z DANCE Arena Gliwice • DANCE Arena Gliwice

Zapraszamy na wyjątkowe taneczne Mikołajki w DANCE Arena Gliwice.

Świąteczny klimat, mikołajkowa choreografia, upominki, mnóstwo dobrej zabawy i wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja – to wszystko czekać będzie na grzeczne dzieci 6 grudnia w szkole tańca DANCE Arena Gliwice.

W programie:

 • mikołajkowe gry i zabawy
 • animacje taneczne
 • wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja
 • upominki
 • mini disco
 • poczęstunek

Spraw radość swojemu dziecku w ten wyjątkowy dzień!

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 6–12 lat.

INFORMACJE

6.12.2022

17:00-19:00

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


Planszowe Mikołajki z Ludiversum

Zapraszamy na weekend z planszówkami w Arenie Gliwice

Na odwiedzających będą czekać wydawcy i sklepy z grami, w których będzie można zaopatrzyć się w świąteczne prezenty. Gracze będą mogli także skorzystać z games roomu wyposażonego w ponad ponad 200 planszówek – od prostych i imprezowych przez gry rodzinne aż do złożonych strategii. Na miejscu asystować im będą pomocni animatorzy, którzy wyjaśnią zasady. Ponadto w programie sesje RPG, turnieje z nagrodami i prezentacje wydawniczych nowości.

Strefa Wystawców dostępna będzie za darmo. Zaś bilety do games roomu do nabycia przez cały trwania wydarzenia.
Bilety 1-dniowe: 20 zł (zwykły) / 10 zł (ulgowy)
Bilety 2-dniowe: 30 zł (zwykły) / 15 zł (ulgowy)
Bilety ulgowe: dla dzieci, młodzieży, studentów, emerytów i rencistów – za okazaniem legitymacji

INFORMACJE

10-11.12.2023

HOL C


Rock Your Body - Live Music Zumba Show

Nadciąga druga edycja Rock Your Body – Live Music Zumba Show, to jedyne takie wydarzenie w Polsce! Czeka was dwudniowy festiwal tanecznej radości, niezapomnianych wrażeń i unikatowych doświadczeń. Imprezę poprowadzą dla Was najlepsi prezenterzy z Europy i Polski.

Muzyka na żywo, spektakularna oprawa wizualna, warsztaty, masterclassy, tematyczne after party, Jam Session, to tylko ułamek atrakcji, które będą na was czekały. Wszystko to odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo – widowiskowych w Europie – Arenie Gliwice.

Gościem specjalnym drugiej edycji będzie ZES Sandra Harnes. Pochodząca ze Szkocji Zumba® Education Specialist jest jedną z najbardziej charyzmatycznych prezenterek Zumba® Fitness na świecie. Temperament Sandry porywa do tańca tłumy i sprawi, że po prostu pokochacie jej osobowość.

Drugi gość specjalny to Jon Martin. Wybitny Zumba Jammer z Hiszpanii, którego znakiem rozpoznawczym jest umiejętne wplątanie emocji do tańca i wszechstronny styl. Jeżeli chcecie poczuć taniec całym sobą, podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom, to właśnie on zadba o to najlepiej.

Jak już się pewnie domyślacie – to nie wszystko. Czekają na Was warsztaty z najlepszymi, doświadczonymi instruktorami z Polski. Imponująca lista sukcesów i ponad dekada doświadczeń tanecznych to podręczny zestaw każdego z nich.

DreamTeam Instruktorski:

 • Łukasz Grabowski
 • Krzysztof Nowak
 • Karolina Berezowska
 • Emilia Furman
 • Szymon Głodny
 • Dariusz Selwa
 • Patrycja Pietrzykowska

Harmonogram: 

SOBOTA 18.03.2023

9:30 – 12:30 – Jam Session – Jon Martin – tylko dla członków ZIN

13:00 – 14:30 Masterclass FIERCE FACTOR Sandra Harnes

15:00 – 16:00 Warsztaty AFRO FLOW Krzysztof Nowak

17:00 – 20:30 Maraton ROCK YOUR BODY Sandra Harnes, Jon Martin, Krzysztof Nowak, Łukasz Grabowski, Karolina Berezowska, Szymon Głodny, Dariusz Selwa, Emilia Furman.

22:00 – 3:00 Afterparty

NIEDZIELA 19.03.2022

12:00 – 13:30 Masterclass WHO RUN THE WORLD? GIRLS!! Karolina Berezowska, Emilia Furman

13:30 – 14:30 Masterclass 90’s Xplosion Szymon Głodny, Dariusz Selwa, Patrycja Pietrzykowska

English version: 

The second edition of Rock Your Body – Live Music Zumba Show is coming!

The amazing event in Poland that has become a permanent element of the top Zumba® events. A two-day festival of dance, joy, unforgettable impressions and unique experiences is waiting for you. The event will be hosted by the best presenters from Europe and Poland.

Live music, spectacular visuals, workshops, masterclasses, themed after party, Jam Session are just a fraction of the attractions that will be waiting for you. All this will take place in one of the most modern sports and entertainment facilities in Europe – Arena Gliwice.

ZES Sandra Harnes will be the special guest of the second edition. Originally from Scotland, Zumba® Education Specialist is one of the most charismatic Zumba® Fitness presenters in the world. Sandra’s temperament makes the crowds dance and you will simply love her personality.

The second special guest is Jon Martin. An outstanding Zumba Jammer from Spain, whose trademark is skillful entanglement of emotions into the dance and versatile style. If you want to feel the dance with your whole being, raise your skills to a higher level, he will take care of it best.

As you probably already guessed – that’s not all. Workshops with the best, experienced instructors from Poland are waiting for you. An impressive list of successes and over a decade of dance experience is a handy kit for each of them.

Instructor DreamTeam:

 • Łukasz Grabowski
 • Krzysztof Nowak
 • Karolina Berezowska
 • Emilia Furman
 • Szymon Głodny
 • Dariusz Selwa
 • Patrycja Pietrzykowska

Schedule:

SATURDAY March 18, 2023

9:30 – 12:30 – Jam Session – Jon Martin – only for ZIN members

13:00 – 14:30 Masterclass FIERCE FACTOR Sandra Harnes

15:00 – 16:00 AFRO FLOW Workshops Krzysztof Nowak

17:00 – 20:30 ROCK YOUR BODY
Marathon Sandra Harnes, Jon Martin, Krzysztof Nowak, Łukasz Grabowski, Karolina Berezowska, Szymon Głodny, Dariusz Selwa, Emilia Furman.

22:00 – 3:00 Afterparty

SUNDAY 19 March 2022

12:00 – 13:30 Masterclass WHO RUN THE WORLD? GIRLS !! Karolina Berezowska, Emilia Furman

13:30 – 14:30 Masterclass 90’s Xplosion Szymon Głodny, Dariusz Selwa, Patrycja Pietrzykowska

INFORMACJE

18-19.03.2023

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


ODWOŁANE: Mikołajki z Reglą: Reggaeton Salsa • DANCE Arena Gliwice

Zapraszamy na wyjątkowe taneczne mikołajki w gorrrrrących kubańskich rytmach z prawdziwą królową latino REGLĄ. Ognista Salsa i energetyczny Reggeaton czeka na Ciebie już 3 grudnia w Dance Arena Gliwice.

Regla Maria Peñalver Hernández rodowita Kubanka, która swoim tańcem rozkochuje w sobie wszystkich. Tancerka profesjonalna, ambasadorka tańców latino w Polsce, królowa Reggaeton, który tańczy od dziecka. Miłośniczka bachaty, która skradła Jej serce na dobre, ma ją we krwi. Energiczna, uśmiechnięta, pozytywna i roztańczona. Zmysłowa i delikatna w salsie i bachata, kobieca i delikatna, ale i drapieżna w Reggaetonie. Autorka  Reglaton i Afroton, w którym łączy swój indywidualny styl i muzykę. Wulkan energii, którą rozdaje nam wszystkim. Jej umiejętności taneczne są nie do doścignięcia. Kocha ludzi, kocha swoją prace, kocha taniec. Często widzimy ją na festiwalowych parkietach w kraju, Europie i świecie. TAK to właśnie Regla profesjonalna, uśmiechnięta, utalentowana z wielkim sercem do tańca.

Harmonogram:

 • 13:00 – 14:00 Reggeaton
 • 14:00 – 15:00 Salsa

INFORMACJE

3.12.2022

11:00-15:00

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


Dancehall Fusion • DANCE Arena Gliwice

Zapraszamy na 1 edycję DANCEHALL FUSION! Czekają na Was classy z 3 instruktorami, którzy przekażą Wam taneczną wiedzę i super vibe!

Zajęcia mają poziom open, więc osoby, które jeszcze nie zaczęły swojej przygody z tańcem też są mile widziane!

Harmonogram:

13:00 – 14:30 – MONIKA (dancehall female)

14:30 – 16:00 – MATI (dancehall smooth)

16:10 – 17:40 – AGATA (dancehall vibez)

Instruktorzy:

Monika Twaróg

Przygodę z dancehallem rozpoczęła w 2016r. Szkoliła się u różnych instruktorów, by wyciągnąć jak najwięcej wiedzy. Zafascynowana kulturą Jamajską brała udział w wielu eventach i warsztatach z prestiżowymi instruktorami z Polski, jak i z zagranicy min. na takich wydarzeniach jak Wicked Dance Events, Dancehall Challenge, Wild Workshops, Reggeaton vs. Dancehall i wielu innych. Miała też okazje skorzystać z kilku zajęć street raggi, dancehallu i afro fusion u boku tancerzy z paryskiej szkoły MRG. Swoje zajęcia prowadzi od 2019r. Obecnie uczy tańca w dwóch szkołach. Stawia na swój rozwój i nie oszczędza na dalszym szkoleniu się.

Mati Nowak

Mateusz to organizator jednych z największych eventów dancehallowych w Polsce, organizowanych pod hasłem WICKED. W 2010 zdobył, a w 2015 i 2016 roku obronił tytuł Dancehall King (DNA Toruń). To reprezentant Monsta Unit i Hold On Nuh – jednych z najbardziej znanych i utytułowanych ekip dancehallowych w Polsce, a od ponad roku również jamajskiej ekipy Sopreme Blazzaz. Mateusz jest organizatorem, sędzią, instruktorem, uczestnikiem, zwycięzcą wielu krajowych i międzynarodowych eventów, contestów, warsztatów i campów. Od wielu lat nieustannie szkoli się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata (Jamajki, Stanów Zjednoczonych, Europy, Polski). Taniec to jego życie. Każdy dzień poświęca na szkolenie siebie lub innych, szukanie, poznawanie i doświadczanie wciąż czegoś nowego w tańcu, jego historii, kulturze, środowisku.

Agata Ligas

Agata to młoda tancerka i choreograf z Wrocławia. Rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w 2012 roku. Przez lata szkoliła się z zakresu tańca hip-hop dance, new age (choreografia), afro, house itd. Z dancehallem spotkała się w 2015 roku. Od tamtej pory stał się on miłością jej życia. Agatę pochłonęła jamajska kultura i tamtejszy taniec. 4-krotnie udała się na Jamajkę, by szkolić się u źródła i zrozumieć tamtejsze obyczaje. Na swoich zajęciach stawia na dobry vibe i community. Zawsze stara się odwzorować to „jak jest na Jamajce”. Na codzień studentka turystyki i rekreacji na wrocławskim AWF-ie. Trenerka wielu ekip tanecznych, które mają na swoim koncie nie jedne osiągnięcia. Zwyciężczyni bitw tanecznych na zawodach Dancehall International Polska, SDK Polska, Mash up di place czy Dancehall or Die.

INFORMACJE

27.11.2022

13:00-17:40

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


Bal Andrzejkowy dla dzieci • DANCE Arena Gliwice

Hokus pokus, czary mary, potańczymy nie do wiary – czas zabawy wkrótce już, bo nadchodzi dzień wróżb. Zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy Bal Andrzejkowy w DANCE Arena Gliwice.

W programie:

 • czarodziejskie tańce, konkursy i zabawy
 • andrzejkowe wróżby (lanie wosku, balony z wróżbą i inne)
 • nauka choreografii Harry’ego Pottera
 • mini disco z czarownicami
 • magiczny pokaz Pana Pedro
 • zaczarowany poczęstunek

Czeka na Was moc atrakcji i mnóstwo dobrej zabawy!

Bal przebierańców dla dzieci w wieku 6–12 lat.

INFORMACJE

25.11.2022

18:00

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl


Hip hop Dance Junior • DANCE Arena Gliwice

Zapraszamy dzieci od 7 roku życia i młodzież na wyjątkowe wydarzenie HIP-HOP DANCE JUNIOR, na którym naucza się podstaw stylu hip-hop, zyskają pewność siebie i rozwiną swoją kreatywność oraz koordynację ruchową.

Hip-hop jest tańcem przebojowym i dynamicznym. Ma charakter estradowy, opiera się na żywiołowych, wymagających dużej sprawności fizycznej krokach. Jest to styl tańca dla miłośników energicznych i rytmicznych ruchów. Sprawia wrażenie luzu i płynności, choć można się nieźle spocić! Na zajęciach nauczymy się wielu kroków, ciekawych choreografii oraz wykorzystywania nabytych umiejętności w improwizacji.

Harmonogram:

 • 11:00 – 12:00 Hip-Hop freestyle z Gosią
 • 12:10 – 13:10 Hip-Hop choreografia z Pauliną

INFORMACJE

19.11.2022

11:00-13:10

DANCE Arena Gliwice

na Eventim.pl