4 Mistrzostwa Polski w Teqballu

Polski Teqball pnie się w górę. IV Mistrzostwa Polski w Arenie Gliwice. Największy turniej teqball w największej hali sportowej w Polsce już 23-24 października 2021. 

IV Mistrzostwa Polski w Teqballu odbędą się w 5 formułach: singla kobiet, singla mężczyzn, debla kobiet, debla mężczyzn oraz miksta. Uczestnikami zawodów będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, gracze zrzeszeni w sekcjach teqball w klubach piłkarskich, szkolnych i akademickich. Turniej będzie jednocześnie sprawdzianem dla czołowych polskich zawodników przed mistrzostwami świata, które odbędą się na przełomie października i listopada 2021 roku.

W wydarzeniu wezmą udział znani goście, byli piłkarze i rozpoznawalne osoby ze świata sportu. Dodatkową atrakcją będzie mecz futsalu pomiędzy Reprezentacją Śląska i Reprezentacją Budapesztu oraz mecz pokazowy teqball z udziałem profesjonalnych graczy z Węgier i z Polski.

PROGRAM TURNIEJU

23 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

DUŻA ARENA
11:00 – 14:00
FAZA GRUPOWA (SINGIEL MĘŻCZYZN)
14:00 – 15:00
FAZA GRUPOWA (SINGIEL KOBIET)
15:30 – 16:30
OFICJALNE OTWARCIE TURNIEJU
17:00 – 19:00
FAZA GRUPOWA (DEBEL KOBIET I MĘŻCZYZN)
19:00 – 20:00
FAZA GRUPOWA (MIKST)

MAŁA ARENA
15:00 – 17:00
MECZ FUTSALU REPREZENTACJA ŚLĄSKA VS REPREZENTACJA BUDAPESZTU
17:00 – 17:00
POKAZOWY MECZ TEQBALLU Z UDZIAŁEM POLSKICH I WĘGIERSKICH ZAWODNIKÓW

24 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

11:00 – 17:30
FAZY PUCHAROWE I MECZE FINAŁOWE
17:30 – 18:00
OFICJALNE ZAKOŃCZENIE I DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW

INFORMACJE

23-24.10.2021

Arena Główna i Mała Arena

wstęp wolny


VII Półmaraton Gliwicki

ZAPISY

Biegamy w Gliwicach! 17 października 2021 odbędzie się wspierany przez Miasto Gliwice VII Półmaraton Gliwicki. Bieg główny rozegrany zostanie  na dystansie półmaratońskim (21,0975 km) a imprezy towarzyszące mu: Gliwicka Dycha i Nordic Walking na dystansie 10km, a także biegi dla dzieci.

Jesienią, od 2014 roku, organizowany jest Półmaraton Gliwicki – bieg który każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników, chcących zmagać się z dystansem półmaratońskim bądź Gliwicką Dychą. Trasa tegorocznego biegu w większości przebiegać będzie na Drogowej Trasie Średnicowej. Zawodnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dwie pętle na wyznaczonej trasie, a start i meta biegu znajdować się będą na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Gliwice.

Każdemu zawodnikowi gwarantujemy dobrą zabawę a wszystkim, którzy ukończą bieg  pamiątkowy medal. Najlepszym trójkom Kobiet i Mężczyzn w Open i kategoriach wiekowych we wszystkich trzech biegach wręczymy nagrody.

Gliwickie święto biegowe rozpoczniemy od biegów dla najmłodszych uczestników. Punkt Odbioru Pakietów biegów dla dzieci rozpocznie działanie w sobotę 16 października 2021roku o godzinie 11:30, a starty biegów przewidziane są od godziny 13:00.

Pakiety startowe dla dorosłych będzie można odebrać w Punkcie Odbioru Pakietów w sobotę (16 października 2021r.) w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz w niedzielę, przed startem- od 6:30 do 9:00. Punkt Odbioru Pakietów umiejscowiony będzie w Holu E, Hali Widowiskowo- Sportowej Arena Gliwice.

DYSTANS:

– PÓŁMARATON (21097,5M)

– 10 KM (NORDIC WALKING,BIEG TOWARZYSZĄCY)

DATA, GODZINA STARTU:

17 października 2021, Gliwice, od godziny 10:00

LIMIT CZASU:

3 godziny (21km)

2 godziny (10 km)

Organizatorem biegu jest: Fundacja Bieg Rzeźnika. Patronem biegu jest Miasto Gliwice.

Wszystkie informacje o biegu dostępne są na stronie internetowej oraz Facebooku.

Wszelkie pytania można kierować na adres: biuro@polmaratongliwicki.pl

INFORMACJE

17.10.2021

10:00

zapisy na stronie internetowej Półmaratonu
PalmJazz 2021: Koncert Muzyki Śląskich Kompozytorów

Wraz z organizatorami XII PalmJazz Festival zapraszamy na Koncert Muzyki Śląskich Kompozytorów: Wojciecha Kilara, Henryka Góreckiego i Krzysztofa Kobylińskieo w wykonaniu Aukso – Orkiestry Kameralniej Miasta Tychy i Jekateriny Drzewieckiej.

Ten koncert łączy w sobie piękno dźwięków, regionalność pochodzenia kompozytorów oraz rozmach organizacyjny. Wojciech Kilar, Henryk Górecki i Krzysztof Kobyliński. Dwóch pierwszych kompozytorów stało się legendami na życia, a ich twórczość jest ciągle żywa i doceniana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Krzysztof Kobyliński komponuje i koncertuje na całym świecie. Jego twórczość jest doceniana przez fanów w różnych zakątkach naszej planety.

Muzycznym filarem wieczoru będzie Aukso – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce. Od niemal 20 lat wizytówka Polski w świecie. AUKSO – powołane przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą, od początku miało być obszarem dla artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju, wspólnego kreowania sztuki najwyższej jakości.

Koncert będzie podzielony na dwie części. I część koncertu –  Aukso wykona kompozycje legendy – kompozytora Wojciecha Kilara. W tej części koncertu Aukso przy udziale Jekateriny Drzewieckiej wykona również kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego. II część koncertu –  Aukso przy udziale Jekateriny Drzewieckiej wykona kompozycje gliwickiego kompozytora, pianisty: Krzysztofa Kobylińskiego – repertuar Sagrada Familia.

Jekaterina Drzewiecka to utalentowana pianistka, laureatka wielu konkursów fortepianowych, m.in. konkursu im. Rubinsteina we Francji i uczestniczka licznych festiwali muzycznych. Gościła w wielu słynnych salach koncertowych, jak np. Konserwatorium w Moskwie, Paryżu, czy Helsinkach. Brała udział w kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów, w tymu Diny Yoffe i Andrzeja Jasińskiego.

Kompozytorzy:

  • Wojciech Kilar – polski pianista, kompozytor muzyki poważnej i filmowej. Kawaler Orderu Orła Białego.
  • Henryk Górecki – polski kompozytor współczesnej muzyki poważnej i religijnej. Profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, wychowawca i pedagog muzyczny. Kawaler Orderu Orła Białego.
  • Krzysztof Kobyliński – polski kompozytor, muzyk jazzowy, kreator życia kulturalnego. Lider kilkunastu projektów muzycznych z artystami z całego świata.

INFORMACJE

16.10.2021

19:00

Mała Arena

na stronie Centrum Kultury Jazovia
Arena Bike Race

Wyczynowcy, amatorzy i wszyscy pasjonaci jednośladów – zapraszamy Was na jesienne święto kolarstwa w Arenie Gliwice.

Zapisy na wydarzenie trwają do piątku (24.09) do godziny 24:00. Bilety są dostępne TUTAJ.

Zanim odstawimy rowery do garażu na zimę, wykręcimy jeszcze parę kilometrów! Razem z Polish Bike Tour przygotowaliśmy mnóstwo rowerowych atrakcji na zakończenie sezonu.

Dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w naprawdę wymagających warunkach, mamy wyścig na trasie 100 kilometrów – idealny dystans żeby trochę się nakręcić i trafić w miejsca, których być może nie znacie, a które bez wątpienia ucieszą Wasze oko. Startujemy spod Areny Gliwice i robimy pętlę. Wiedzie ona przez polne i leśne tereny Rybnika, Żor, Pojezierze Palowickie i kobiórskie lasy. Wracamy malowniczymi terenami powiatu gliwickiego żeby znów spotkać się pod Areną Gliwice. Deniwelacja trasy to 562 metry, za to trafimy na niej właściwie na każdy rodzaj nawierzchni. Odcinki po leśnych ścieżkach i polnych szutrach, przeplatane są asfaltem lokalnych dróg i ścieżek rowerowych. 80% trasy to szutry, 20% asfalt. Łatwo nie będzie, ale skok endorfin na mecie gwarantowany.

Kolarskie zmagania będą się toczyć również na trasie liczącej sobie 21 kilometrów. Z kolei najmłodsi kolarze będą mogli wystartować w zawodach dla dzieci na trasie od 100 do 1000 m w czterech kategoriach wiekowych (do 3 lat, 4-5 lat, 6-7 lat i 8 lat).

Rywalizować będziemy zresztą nie tylko na rowerach, ale też w innych dyscyplinach: równolegle z wyścigami na placu głównym odbędą się Rodzinne Igrzyska Sportowe. Jak na igrzyska przystało, zawodnicy zmierzą się w sześciu konkurencjach: futsalu, koszykówce, wspinaczce, teqballu, strzelectwie i tańcu. Najlepsze drużyny uhonorujemy atrakcyjnymi nagrodami, więc jest o co walczyć.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

9:00 Start wyścigu na 100 km

10:00 Start wyścigu na 21 km

Wyścigi dla dzieci w dniu 26 września 2021 r. odbywać się będą na trasach o długości od 100m do
1000m, wyznaczonych wokół obiektu Arena Gliwice przy ul. Akademickiej 50 na drodze utwardzonej.

13:00 – wyścig dzieci w wieku do lat 4. Start przy obiekcie Arena Gliwice. Trasa wyznaczona na
drodze wokół obiektu.

14:00 – wyścig dzieci w wieku 5-6 lat. Start przy obiekcie Arena Gliwice. Trasa wyznaczona na
drodze wokół obiektu.

15:00 – wyścig dzieci w wieku 7-8 lat. Start przy obiekcie Arena Gliwice. Trasa wyznaczona na
drodze wokół obiektu.

16:00 – wyścig dzieci w wieku 9-10 lat. Start przy obiekcie Arena Gliwice. Trasa wyznaczona na
drodze wokół obiektu.

18:00 – zakończenie imprezy.

Bilety na Arena Bike Race znajdziecie na stronie Polish Bike Tour od 1.09.2021.

Patronem honorowym wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

INFORMACJE

26.09.2021

na stronie Polish Bike Tour


FAME MMA 11

Przed nami największe sportowo-rozrywkowe wydarzenie w Polsce. Gwiazdy sportu, YouTube’a, Instagrama, Twitcha i Tik-Toka zawalczą na jednej gali.

FAME 11 „FIGHT CLUB”

Main event: Borys „The Tasmanian Devil” Mańkowski vs Norman „Stormin” Parke (street fight dirty boxing / 15 minut bez rund / rękawice do MMA)

Co-main event: Sylwester Wardęga vs Wojciech „OjWojtek” Przeździecki

Piotr „Popo” Węgrzyn vs Mikołaj „Mixer” Magdziarz

Michał „Boxdel” Baron vs Maksym „Maksymalnie” Ziółkowski

Norbert „Smolasty” Smoliński vs Piotr „MiłyPan” Kołaczyński

Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik

Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula

Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska vs Patrycja Wieja

Krystian „Krycha” Wilczak vs Aleksandr „Sasha” Muzheiko

Piotr „Szeli” Szeliga vs Krzyszof „Fericze” Ferenc

Z biletem VIP otrzymujecie dostęp do cateringu i strefy VIP, w której spotkacie swoich ulubionych influencerów. Z opaską VIP-owską będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowym After Party, na którym będziecie razem z zawodnikami, gwiazdami YouTube’a, Instagrama i Tik Toka.

Przygotowaliśmy dla Was również ofertę premium: FAME MMA- LOŻE PREMIUM

Uczestnikiem wydarzenia może być osoba małoletnia od 12 do 16 roku życia, pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod której pieczą pozostaje, po zakupie biletu zarówno dla osoby małoletniej, jak i dorosłej. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat mogą uczestniczyć w wydarzeniu samodzielnie pod warunkiem posiadania przy wstępie na teren konferencji dokumentu potwierdzającego wiek. Brak dokumentu jest równoznaczny z odmową wstępu.

INFORMACJE

2.10.2021

Arena Główna

20:00

na KupBilecik.pl


Summer Arena • 27-29.08.2021

Przed nami kolejny weekend tegorocznej edycji Summer Areny!

Świętuj z nami wakacje w najlepszej plenerowej miejscówce w Gliwicach! Summer Arena to wszystko to, za co kochamy lato: koncerty na świeżym powietrzu, pyszne jedzenie, długie wieczory w towarzystwie przyjaciół i zabawa do białego rana.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ 

27.08 (piątek) 

▪️ 20:00 PlenR: Kękę

28.08 (sobota) 

▪️15:00-19:00 Warsztaty edukacyjne i kreatywne z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach (w Holu A)

▪️16:00 Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem (w razie niepogody odbędzie się w sali Panorama)

29.08 (niedziela) 

▪️8:00-16:00 Letnie Grand Prix Siatkówki Plażowej – FINAŁ

▪️15:00-19:00 Warsztaty edukacyjne i kreatywne z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach (w Holu A)

▪️ 19:00 Koncert Velveteve

STREFA GASTRO 

Przez cały weekend będzie można skorzystać z oferty SzamAreny, a dla ochłody nie zabraknie lodów rzemieślniczych od Lodzia i Arnia.

Rozkręcamy wakacje w Gliwicach!

INFORMACJE

27-29.08

wstęp darmowy (z wyjątkiem koncertu)

W zależności od pogody


Summer Arena • strefa kulturalno-edukacyjna • 21-22.08.2021

Spotkania literackie ze znanymi polskimi autorami, koncerty, animacje i warsztaty – zapraszamy do letniej strefy kulturalno-edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

Strefa działa w ramach Summer Areny w każdy weekend od 3 lipca do 29 sierpnia, w godz. 15.00-19.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Harmonogram:

Rozkręcamy wakacje w Gliwicach!

#MiastoGliwiceZaprasza

INFORMACJE

21-22.08.2021

wstęp darmowy

Plac główny przed Areną Gliwice


Summer Arena • 20-22.08.2021

Przed nami kolejny weekend tegorocznej edycji Summer Areny!

Świętuj z nami wakacje w najlepszej plenerowej miejscówce w Gliwicach! Summer Arena to wszystko to, za co kochamy lato: koncerty na świeżym powietrzu, pyszne jedzenie, długie wieczory w towarzystwie przyjaciół i zabawa do białego rana.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ 

20.08 (piątek) 

▪️ 19:00 Łydka Grubasa + support Transgresja

▪️ 21:30 Afterparty – DJ Gocallini

21.08 (sobota) 

▪️15:00-19:00 Warsztaty edukacyjne i kreatywne z Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

▪️15:00-20:00 Strzelnica (wstęp płatny)

▪️15:00 Akademia Małego Woja z Utgard Gliwice

▪️20:00 Baciary

▪️21:30 Fiesta Latino

22.08 (niedziela) 

▪️8:00-16:00 Remondis Streetball Challenge

▪️15:00-19:00 Warsztaty edukacyjne i kreatywne z Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

▪️15:00-20:00 Strzelnica (wstęp płatny)

▪️ 16:00 Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

▪️ 16:00-18:00 Akademia Futsalu Piasta Gliwice

▪️ 18:00 Zlot samochodowy Silesia Cars Arena

▪️ 18:00 DJ Patrick May

SPOTKAJ SIĘ Z BIBLIOTEKĄ

W ramach Summer Areny Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowała letnią strefę kulturalno-edukacyjną, w której w każdy weekend od 3 lipca do 29 sierpnia, w godz. 15.00-19.00 odbywać się będą spotkania literackie z autorami, koncerty, animacje oraz warsztaty edukacyjne i kreatywne.

STREFA GASTRO 

Przez cały weekend będzie można skorzystać z oferty SzamAreny, a dla ochłody nie zabraknie lodów rzemieślniczych od Lodzia i Arnia.

Rozkręcamy wakacje w Gliwicach!

INFORMACJE

20-22.08

wstęp darmowy (z wyjątkiem strzelnicy i koncertów)

Plac główny przed Areną Gliwice


GTK Gliwice vs MKS Dąbrowa Górnicza

BILETY

Pierwszy mecz GTK Gliwice w nowym sezonie Energa Basket Ligi 2021/2022! Koszykarze zagrają z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Koszykarze wracają na parkiet po letniej przerwie. 4 września GTK zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Po ponad rocznej nieobecności kibiców na trybunach, tym razem mecz odbędzie się z udziałem publiczności. GTK Gliwice mocno liczy na Waszą obecność i wsparcie głośnym dopingiem!

Bilety na wydarzenie są dostępne na Eventim.pl i w kasie Areny Gliwice w dniu meczowym. Można również kupić karnet, który obowiązuje na mecze rundy zasadniczej (15 spotkań).

INFORMACJE

4.09.2021

Arena Główna

17:30

na Eventim.pl


Otwarte Mistrzostwa Śląska Breakdance i Street Dance pod patronatem Śląskiej Federacji Tańca Sportowego

BILETY

Klub Sportowy 3Arte Arena Gliwice zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Śląska Breakdance i  Street Dance pod patronatem Śląskiej Federacji Tańca Sportowego.

O tytuł Mistrza Śląska Breakdance i Mistrza Śląska Formacji Street Dance uczestnicy zawalczą 19 września. Czeka nas taneczna eksplozja wszystkich stylów ulicznych – breaking, show dance, hip hop i wiele więcej – to wszystko w Arenie Gliwice!

Zawody otwarte, zapewniają możliwość udziału uczestnikom z całej Polski i zawodnikom innych państw.

Breakdance: kategorie wiekowe – 1 vs 1

– do 8 lat (nie przewidujemy minimalnego progu wiekowego)

– od 9 do 12 lat

– od 13 do 17 lat

– powyżej 17 roku życia obowiązuje kategoria open

 

Street dance: kategorie wiekowe – formacje

– do 15 lat (nie przewidujemy minimalnego progu wiekowego)

– powyżej 16 roku życia obowiązuje kategoria open

 

Klub Sportowy 3arte Arena Gliwice organizuje zawody taneczne z ramienia Związku sportowego FTS. Udział mogą wziąć tylko tancerze posiadający ważną licencję startową FTS na rok 2021. Wszystkie informacje dotyczące procesu rejestracji są dostępne w opisie wydarzenia na Facebooku.

#MiastoGliwiceZaprasza

INFORMACJE

19.09.2021

KS 3Arte Arena Gliwice

9:00 - 19:00

na Eventim.pl i na recepcji KS 3Arte