Jak wiecie, aktualnie nie możemy uczestniczyć w wydarzeniach na żywo, a nie ukrywamy – brakuje nam dobrych koncertów. W ramach akcji #ArenaGliwiceProponuje codziennie o 19:00 na naszym Facebooku pojawiają się kulturalne propozycje online, wybrane przez zespół Areny Gliwice, bo teraz wszyscy #SiedzimyWdomu.  

Dzisiejszy wieczór spędźmy zatem w klimacie muzyczno-koncertowym… na naszych ekranach! Przygotowaliśmy dla Was bardzo subiektywne TOP 5 filmów, które mają świetny soundtrack, opowiadają o muzykach lub ich fabuła kręci się wokół tej branży. Oglądajcie i koniecznie dajcie nam znać, jak się podobało.

Bohemian Rapsody 

O tej produkcji było niezwykle głośno pod koniec 2018 roku. Główna rola Ramiego to coś, czego zdecydowanie nie można przegapić! Sceny z koncertem Live Aid chwyciły nas za serce, więc nawet jeśli nie jesteście fanami Queen, warto poznać chociaż wycinek życia legendy lat 70.  

Ciekawostka? Rami Malek – odtwórca głównej roli – żeby poruszać się identycznie jak gwiazda, studiował sceniczny sposób poruszania się Lizy Minnelli w „Kabarecie” oraz występy Jimiego Hendrixa, Davida Bowiego i Arethy Franklin! 

Sing

Przyjemna animacja dla młodszych, która spodoba się również starszym odbiorcomO czym? O zwierzakach, które ratują teatr przed zamknięciem. Za ich postaciami kryje się gwiazdorska obsada głosów, m.in. Seth MacFarlane czy Matthew McConaughey. Do tego wszystkiego popcorn, wygodne poduchy i pomysł na wieczór z rodziną gotowy!

Narodziny gwiazdy

Pamiętacie jak w rozgłośniach radiowych kilka razy dziennie słyszeliśmy przenikające In the shallowshallow”? Oscarowy utwór brzmiał nam w głowach bez ustanku! Polecamy obejrzeć wykonanie na żywo podczas gali oscarowej z zeszłego roku  Gaga i Bradley Cooper tworzą tam coś niesamowitego... Kto nie widział, ten szybko nadrabia 

Film obejrzycie na HBO GO

LaLaLand 

Jeśli mówimy o filmach muzycznych w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć musicalu. Mieliśmy niemały problem  część z nas na to hasło odruchowo zanuciła Gdybym był bogaty, dejdel didel dejdel”, jednak słabość do Johna Legendy wygrała – ach, ta koncertowa natura eventowców – jednogłośnie wybraliśmy La La LandPrzy okazji dementujemy plotki – to nie tylko kolejny film o uczuciach miłosnych obojga bohaterów, a raczej opowieść o pasji do muzyki i aktorstwa. Końcówka trochę odbiega od standardów Hollywood, więc od nas duży plus +!  

Whiplash

Na koniec trochę poważniej. Whiplash to film po brzegi wypełniony jazzem – poruszający i trzymający w napięciu obraz, pokazujący młodego muzyka, który z determinacją dąży do ideału. Produkcja dostała Oscara za najlepszy dźwięk. Historia dobra dla oka i dla ucha – gwarantujemy, że Was wciągnie! 

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić oglądając nasze muzyczne propozycje, a do tego macie szansę urozmaić i odświeżyć Wasze playlisty nowymi piosenkami. Trzymajcie się ciepło i #ZostańcieWdomu!