Sport, muzyka, przedstawienia dla dzieci, zajęcia dla aktywnych, a nawet pokazy tańca i sztuki barmańskiej. To wszystko oferuje Arena Online.

O tym, że sposób zarządzania Areną Gliwice udowadnia, że może być to jedna z najlepszych przestrzeni w kraju o organizacji dużych wydarzeń mógł przekonać się każdy, kto zagościł tutaj na koncertach czy dużych imprezach sportowych. W sytuacji, w której z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, imprezy masowe zostały zawieszone, gliwicki obiekt rozszerzył swoją ofertę o imprezy transmitowane w internecie. Całość będzie udostępniana pod szyldem Arena Online na kanale YouTube i profilu facebookowym obiektu.

Na potrzeby akcji zaaranżowana została przestrzeń holu C Areny, gdzie stanęła scena, oświetlenie oraz osprzęt do transmisji internetowych. Chodzi o to by widz poczuł się choć w części jak w gliwickim obiekcie. Do projektu zaproszono szereg instytucji kulturalnych, partnerów społecznych czy klubów sportowych. Pojawi się tematyka lifestylowa, zajęcia sportowe, przedstawienia dla dzieci, koncerty, a także pokazy barmańskie czy szkoły tańca.

Akcja Arena Online to nie tylko nowatorska formuła działalności obiektu, ale też przymiarka do rocznicowej imprezy, która odbędzie się w przestrzeni online. Zbliżają się bowiem drugie urodziny Areny Gliwice. Ci wszyscy, którzy już się tutaj pojawili, a także Ci, którzy jeszcze nie gościli w Arenie, będą mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu dziejącym się na żywo w przestrzeniach wielofunkcyjnego obiektu. Impreza – także transmitowana w sieci – potrwa cały dzień, a jej szczegóły przedstawione zostaną po długim weekendzie majowym.

Więcej o akcji Arena Online w mediach społecznościowych Areny Gliwice oraz w zakładce Arena Online.