Sytuacja związana z koronawirusem daje nam się wszystkim we znaki. Najbardziej narażeni i niezwykle dzielni – medycy. To właśnie dla nich Arena Gliwice w ramach Areny Online wraz ze znanym pianistą jazzowym, Krzysztofem Kobylińskim, już 15 maja o godzinie 19:30 połączą siły i dostarczą nie tylko rozrywkę w postaci koncertu, ale równocześnie przeprowadzą zbiórkę na rzecz Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.  

Krzysztof Kobyliński to już czwarty muzyk, który wystąpi w ramach Areny Online – programu, który do tej pory przyciągnął ponad 130 tysięcy odbiorców. Tym razem nie będą to rockowe brzmienia, a coś klasycznego. Kobyliński to jeden z najczęściej słuchanych jazzmanów na świecie, dyrektor artystyczny znanego wszystkim gliwiczanom festiwalu PalmJazz oraz kompozytor. Jego muzyka wzrusza i dostarcza wyjątkowych emocji.  

– 15 maja, w dniu koncertu, przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy przekazać zebrane środki Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Gliwicach, który od lat specjalizuje się w ginekologii i położnictwie – tłumaczy Łukasz Buszman, manager ds. promocji Areny Gliwice.  

Pieniądze zebrane w ramach zbiórki zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla lekarzy oraz dofinansowanie zakupu respiratora noworodkowego.   

Liczymy na Wasze wsparcie – wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć więcej! Osoby, które chciałyby włączyć się w akcję mogą to zrobić poprzez portal Zrzutka.pl.