Arena Gliwice – centrum koralowej fali!

Ponad 1 500 piersi na starcie w drugiej edycji Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si – gdzie zawsze pierwsi przed rakiem piersi! Koralowa wstęga biegnących kobiet na ulicach Gliwic to manifest profilaktyczny i zarazem solidarność z chorującymi na raka piersi.

W biegu udział wzięło ponad 800 pań. Wśród nich gliwiczanki, ale także zawodniczki z całego województwa i innych regionów Polski. Gościem specjalnym była Justyna Święty – Ersetic – Mistrzyni Świata i Europy w biegu na 400 m (jest najszybszą Polką na tym dystansie od czasów Ireny Szewińskiej), która dzięki SONKO dzieliła się swoją biegową mocą z zawodniczkami. Mistrzyni jest także tegoroczną liderką waflowej ekipy SonkoTeam.

– Przyjechałam na tą imprezę do Gliwic drugi raz i jak zwykle atmosfera była niepowtarzalna! Wykonałam na miejscu mammografię, odwiedzałam stoisko lekarzy i…dotrzymałam kroku innym babkom na trasie. Za rok znów będę – powiedziała Janina Sosulska.

W miasteczku biegowym nie brakowało iście kobiecych atrakcji. Panie odwiedzały, „przychodnię pod chmurką” dzięki Instytutowi Onkologii im. M.C. Skłodowskiej w Gliwicach. Badały tam poziom cukru, ciśnienie, uczyły się samobadania na fantomach i korzystały z porad lekarzy oraz fizjoterapeuty. Co bardzo cieszy, zawodniczki chętnie korzystały z badań w mammobusie. Pełne ręce pracy miała także brafitterka z Anity – partnera tytularnego, która dobierała paniom staniki sportowe. Zawodniczki dowiadywały się o kubeczkach menstruacyjnych i przymierzały piękne biegowe kiecki od run baby! Całość imprezy uświetniły konkursy z cennymi nagrodami, a wisienką na torcie był start na 5km ulicami Gliwic. Panie mogły na moment się schronić się przed słońcem wbiegając na parkiet Areny którędy prowadziła trasa biegu.

W kategorii OPEN zwyciężyła Sandra Michalak – Fizjo Sport Sandra z czasem 18:47 . Druga na mecie pojawiła się Patrycja Włodarczyk – Jkla Jawor – 19:15 a stawkę najszybszej trójki zamknęła Paulina Gaj – MCKIS Jaworzno z czasem 19:49.

Wzruszające chwile przeżyły także królowe biegu czyli zawodniczki w wieku 60+, które wywołane na scenę zostały obdarowane przez społeczność Kobiet w biegu pamiątkowymi dyplomami.
Impreza odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Areny Gliwice, dzięki czemu impreza się rozwija i skrzykuję coraz większą ilość zawodniczek ale przede wszystkim świadomych swojego zdrowia kobiet.
Inicjatywa odbywa się jeszcze w 7 innych miastach w Polsce. Najbliższa impreza już w niedzielę w Świdnicy, a w drugiej połowie roku „piersi” pobiegną w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Łącznie w roku 2019 pobiegnie ponad 10 000 pań.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.