Lato coraz bliżej, a wraz z nim ten szczególny moment w roku, tak bardzo uwielbiany przez dzieci – wakacje. Letnia przerwa od nauki to jednak niemałe wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zagospodarować czas swoich pociech. 

“Aktywne wakacje!”, to propozycja półkolonii z KS 3ARTE Arena Gliwice, podczas których dzieciom zapewniona jest opieka od 7.30 do 16.30, dzięki czemu rodzice spokojnie będą mogli pogodzić czas wolny dziecka z obowiązkami w pracy.

Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo i posiłki: nad dziećmi będzie czuwać kadra doświadczonych opiekunów i instruktorów, a program zajęć został ułożony z uwzględnieniem pełnego wyżywienia dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.  

W naszym programie stawiamy przede wszystkim na zajęcia sportowe. Będzie bardzo tanecznie, ale wiemy jak dzieci szybko potrafią się nudzić, dlatego mamy kilka oryginalnych pomysłów, oferując młodym uczestnikom m.in. przygodę ze wspinaczką! 

Te dwie dyscypliny na co dzień trenuje się w Arenie, więc uznaliśmy, że warto wykorzystać ten potencjał, by zaoferować dzieciom zróżnicowane aktywności.  Zajęcia poprowadzą więc instruktorzy z KS 3Arte Arena Gliwice i kadra Chwyciarni. Z kolei dla dzieci o bardziej artystycznym usposobieniu mamy wariant aktorski, uzupełniony o warsztaty z kolektywem teatralnym Lufcik na korbkę, który wielokrotnie gościł w Arenie.   

Półkolonie to jednak przede wszystkim dobra zabawa w gronie rówieśników, dlatego w programie znalazły się również gry i zabawy zespołowe czy zabawy na orientację. W niewielkich, 20-osobowych grupach, dzieci będą mogły poznać nowe koleżanki i kolegów, zbudować przyjacielskie relacje i przede wszystkim wesoło spędzić wakacyjne dni. 

Harmonogram:  

Półkolonie sportowe:  
28.06-2.07
5.07-9.07
12.07-16.07
16.08-20.08
23.08-27.08 

Półkolonie aktorskie:  

28.06-2.07
5.07-9.07