W ciągu ponad 12-godzinnego dnia finałowego Halowej Ligi Podokręgu Zabrze na parkiecie Areny Gliwice zaprezentuje się 30 drużyn piłkarzy w dziecięcych i młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Już w najbliższą niedzielę, 7 marca w małej hali Areny Gliwice zostanie rozegrany wielki finał rozgrywek dziewiątej edycji Halowej Ligi Podokręgu Zabrze.

Halowa Liga Podokręgu Zabrze to sztandarowy projekt Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręg Zabrze, stworzony na potrzeby rozwijania umiejętności gry w piłkę nożną oraz dalece rozumianej profilaktyki wychowawczej poprzez sport. Zasady Fair Play, które są fundamentem życiowym, wpajane dzieciom i młodzieży teraz, dadzą nam efekty w niedalekiej przyszłości. Wszyscy razem, jako osoby oraz instytucje odpowiedzialne za wychowanie i kształcenie następnych pokoleń, jesteśmy winni inspirować dzieci i młodzież do lepszego ich rozwoju.

W tym roku w finale na Małej Arenie zmierzą się poszczególne drużyny podzielone na kategorie wiekowe: od najmłodszych skrzatów, przez żaki, orliki, młodziki kończąc na trampkarzach.

Drużyny od grudnia do końca lutego biorą udział w eliminacjach. W turniejach eliminacyjne rozgrywanych w Toszku, Pyskowicach, Zabrzu, Knurowie Sośnicowicach i Pilchowicach. wyłonieni zostali finaliści, którzy w niedzielę walczyć będą o miejsca medalowe. Na boisku swoje siły sprawdzą zarówno chłopcy jak i dziewczyny.

Pierwsze pojedynki rozpoczną się o godzinie 8:00, a ostatnie o 19:00.

Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale będzie można zobaczyć transmisję z tego dnia. Całość transmitowana będzie na Facebooku na profilu Areny Gliwice: www.facebook.com/arenagliwice.official

Zapraszamy do oglądania i kibicowania! Bądźcie z nami!